WARSZAWA: 04:29 | LONDYN 02:29 | NEW YORK 21:29 | TOKIO 11:29

„Mazovia” w stoczni Fayard

Dodano: 04 Lut 2015, 10:38

Najnowszy nabytek Polskiej Żeglugi Bałtyckiej prom „Mazovia” jest już w stoczni Fayard w Danii. W doku stoczni w Odensee jednostka przejdzie remont stabilizatorów. Zgodnie z zapisami kontraktu, przepłynięcie oraz prace prowadzone są na koszt sprzedającego – włoskiej grupy Grimaldi.
-Zdecydowaną większość prac, których celem jest przystosowanie jednostki do naszych potrzeb wykonują firmy polskie. W przypadku remontu stabilizatorów istnieje konieczność wprowadzenia jednostki na dok. Niestety największy dok stoczni „Gryfia” jest zbyt wąski, a doki stoczni trójmiejskich zajęte, stąd decyzja o przepłynięciu promu do stoczni Fayard- mówi Jarosław Siergiej, prezes Polskiej Żeglugi Bałtyckiej.
Prace w duńskiej stoczni zakończą się do 12 lutego. W powrotnym rejsie do Polski „Mazovia” wykona próbne podejście do swojego stanowiska w porcie w Ystad oraz stanowiska nr 5 w terminalu promowym w Świnoujściu. Po próbnym cumowaniu i wyłożeniu rampy prom wróci do Szczecina, gdzie prowadzone będą dalsze prace modernizacyjne. „Mazovia” wejdzie do eksploatacji pod koniec kwietnia, będzie obsługiwać linię Świnoujście-Ystad.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2018-07-13

1 EUR - 4,3302 1 USD - 3,7244
1 CHF - 3,7118 1 GBP - 4,8896

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin