WARSZAWA: 17:50 | LONDYN 15:50 | NEW YORK 10:50 | TOKIO 00:50

Morskie Centrum Nauki w Szczecinie – ogłoszono przetarg na inżyniera kontraktu

Dodano: 26 Mar 2018, 19:35

Krok po kroku realizowana jest inwestycja Morskiego Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha w Szczecinie. W poniedziałek 26 marca br. ogłoszony został przetarg na wybór inżyniera kontraktu.
Na początku marca inwestycja MCN otrzymała pozwolenie na budowę i zatwierdzenie projektu budowlanego. Dotyczyło to szeregu kwestii technicznych, m.in. przyłączy wodociągowych, elektroenergetycznych, kanalizacji, wykonania ciągów komunikacyjnych dla pieszych i oświetlenia terenu. Pozwolenie na budowę oznacza również otwartą drogę do rozpoczęcia procedur przetargowych.
Obiekt powstanie na 500 palach gwarantujących stabilne posadowienie w trudnych nadodrzańskich warunkach gruntowych. Inżynier kontaktu będzie związany umową do dnia 30 kwietnia 2020 roku.
Wraz z przetargiem na Inżyniera Kontraktu Morskie Centrum Nauki ogłasza przetarg na wykonanie wystawy mobilnej, w której zostaną zaprezentowane przykładowe eksponaty przyszłego centrum. Eksponaty będą nawiązywały swym charakterem do dorobku prof. Jerzego Stelmacha. Wystawa mobilna stanie na Łasztowni jeszcze w maju.

To kluczowy moment w całym procesie inwestycji – mówi Witold Jabłoński dyrektor Morskiego Centrum Nauki – Już po wakacjach ruszamy z pracami budowlanymi. Za chwilę poznamy również koncepcję artystyczną na wystawę stałą, a w maju zaprosimy mieszkańców Szczecina do oglądania wystawy mobilnej MCN – powiedział Witold Jabłoński.
Morskie Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha będzie multimedialną placówką naukowo–edukacyjną poświęconą m.in żegludze i szkutnictwu oraz jego historii na Bałtyku. Będzie wyposażona w wystawę stałą, zawierającą interaktywne elementy nauki i techniki.
Koszt inwestycji wyniesie około 70 milionów złotych. Budowa zostanie sfinansowana z pomocą Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Zakończenie inwestycji zaplanowano na rok 2021.

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2019-05-20

1 EUR - 4,2995 1 USD - 3,8543
1 CHF - 3,8189 1 GBP - 4,9117

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin