WARSZAWA: 19:54 | LONDYN 17:54 | NEW YORK 12:54 | TOKIO 02:54

Pierwszy ekologiczny prom w świnoujściu

Dodano: 17 Gru 2014, 11:19

W 2008 r. Organizacja IMO (International Maritime Organisation) postanowiła, że począwszy od 1 stycznia 2015 r. na tzw. obszarach SECAs (Sulfur Emission Control Areas) maksymalna dopuszczalna zawartość siarki w paliwach okrętowych wynosić będzie jedynie 0,1% zamiast obowiązującego dotychczas 1,0%.

Rozporządzenie to dotyczy statków eksploatowanych na Morzu Północnym i Morzu Bałtyckim. Aby sprostać tym wymaganiom i aktywnie wspierać ochronę środowiska TT-Line od 01.01.2015 roku będzie stosowała dla pięciu z sześciu swoich statków ekologiczne paliwo okrętowe MGO 0,1%.

Uwzględniając te regulacje na statku TT-LINE m/s Nils Dacke (ex. m/s Robin Hood), który od dnia 16.12.2014 będzie obsługiwał połączenie promowe TT-Line Świnoujście-Trelleborg,  zainstalowany został na przełomie lipca/sierpnia 2014 roku system oczyszczania spalin (instalacja  odsiarczania spalin), tj. urządzenie Hybrid Scrubber (oczyszczacz hybrydowy) firmy Wärtsilä. Prace instalacyjne przeprowadzone były w stoczni w Landskronie w Szwecji i wymagały zainstalowania nowych kominów na statku, tak, aby można było połączyć wszystkie nowo zainstalowane urządzenia. Instalacja była testowana w bieżącej eksploatacji, by od 01.01.2015 roku mogła być niezawodnie użytkowana i spełniała wymagania TT-Line w zakresie ochrony środowiska, jaki nowych przepisów.

Warto też dodać, że Spółka TT-Line była wielokrotnie nagradzana za zaangażowanie w zarządzanie bezpiecznymi technologiami i ochroną środowiska i konsekwentnie realizuje swoją misję i odpowiedzialność w zakresie ochrony środowiska. Ochrona środowiska jest dla firmy wielopłaszczyznowym zadaniem, którego zakres obejmuje działania począwszy od nowych technologii, aż po bardziej efektywną segregację odpadów. Jednym z celów TT-Line jest zmniejszenie emisji oraz bardziej oszczędne wykorzystywanie zasobów naturalnych. (oprac. na podst. materiału Spółki TT-Line)

Źródło: http://www.port.szczecin.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2020-05-28

1 EUR - 4,4264 1 USD - 4,0244
1 CHF - 4,1494 1 GBP - 4,9316

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin