WARSZAWA: 17:52 | LONDYN 15:52 | NEW YORK 10:52 | TOKIO 00:52

ST3 Offshore wraca do gry

Dodano: 02 Paź 2018, 23:28

Spółka ST3 Offshore podpisała umowę na produkcję dwóch dźwigów typu STS. Olbrzymie konstrukcje trafią do portu w Kłajpedzie. Prace rozpoczną się w listopadzie.
Dźwigi STS (ang. ship to shore) to potężne urządzenia dźwignicowe umożliwiające transport kontenerów ze statku na nabrzeże portu i odwrotnie. STS-y ze Szczecina trafią do portu w Kłajpedzie na zamówienie firmy Konecranes. Umowa została podpisana pod koniec sierpnia. W ramach kontraktu ST3 Offshore będzie odpowiedzialne za dostarczenie w pełni wyposażonych dźwigów STS. Po stronie wykonawcy leży zatem zakup stali jej cięcie, prefabrykacja i wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego. Część komponentów – m.in. elementy elektryczne zostanie dostarczona przez klienta, a ST3 wykona ich finalny montaż. Producent wykona także wstępne testy dźwigu. Po dostawie do litewskiego portu dźwigi przejdą już tylko ostateczne testy i zostaną przekazane do użytkowania przez terminal.
– Okres przejściowy dla naszej fabryki się skończył, przed nami spore wyzwanie – mówi wiceprezes zarządu Adam Kowalski – Produkcja dwóch dźwigów niemal jednocześnie oznacza konieczność precyzyjnego planowania i prefabrykacji konstrukcji w ramach ustalonych cyklów i zaaranżowanej do tego przestrzeni – dodaje wiceprezes.
-Prawdopodobnie będziemy pierwszą firmą w Polsce, która na jednym terenie wyprodukuje konstrukcję stalową dźwigu tego typu i jednocześnie przeprowadzi montaż dźwigów w całość – mówi prezes zarządu spółki ST3 Offshore Andrzej Czech.
Gotowa konstrukcja w pełni wyposażonego dźwigu ważyć będzie ok. 1200 ton i będzie mieć wysokość 60 metrów (do belki głównej). Pierwszy załadunek gotowego dźwigu zaplanowano na trzeci kwartał przyszłego roku.

Fot. Wojciech Sobecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2019-05-20

1 EUR - 4,2995 1 USD - 3,8543
1 CHF - 3,8189 1 GBP - 4,9117

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin