WARSZAWA: 10:47 | LONDYN 08:47 | NEW YORK 03:47 | TOKIO 17:47

Straż Graniczna pomaga

Dodano: 24 Lip 2017, 12:01

Pomogli jednostce jachtu, który stracił sterowność, interweniowali przy kołobrzeskim kąpielisku, gdzie mężczyzna na skuterze wodnym stwarzał kąpiącym niebezpieczeństwo oraz pospieszyli na ratunek w Helu, gdzie tonęło dwóch wczasowiczów – to tylko niektóre efekty działań załóg jednostek pływających Pomorskiego i Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej w czasie minionego weekendu.
Funkcjonariusze pełniący służbę na SG-044 na wezwanie Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa uczestniczyli 22 lipca w rejonie helskiego portu w akcji ratunkowej dwóch tonących osób. Jedną szczęśliwie udało się wydobyć z Bałtyku przez jednostkę Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa. Drugą szukano wspólnie jeszcze przez przeszło trzy godziny. Niestety, nie udało się jej uratować.
Dzień później załoga SG-068 w rejonie portu Dziwnów pomogła jachtowi z trzema dorosłymi osobami oraz dzieckiem. Jednostka straciła sterowność przy braku napędu silnikowego i wysokiej fali. Dowódca SG-068 zdecydował o odholowaniu jachtu. Po przepłynięciu przeszło 1,5 mili morskiej jacht bezpiecznie zacumował w marinie portu Dziwnów, nikomu nic się nie stało.
SG-216 na wniosek Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego interweniowała 23 lipca w Kołobrzegu. Niebezpieczeństwo dla osób korzystających z kąpieliska morskiego stwarzał mężczyzna na skuterze wodnym, który nie reagował na polecenie WOPR o odpłynięcie od falochronu. Poskutkowała dopiero interwencja Straży Granicznej. Komendant Pomorskiego Dywizjonu SG wystąpi do dyrektora Urzędu Morskiego w Słupsku z wnioskiem o wszczęcie postępowania administracyjnego wobec tego mężczyzny z uwagi na naruszenie Zarządzenia Porządkowego Dyrektora UM.

Fot. A. Ciejpa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2019-03-18

1 EUR - 4,2993 1 USD - 3,7876
1 CHF - 3,7838 1 GBP - 5,0199

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin