WARSZAWA: 09:46 | LONDYN 07:46 | NEW YORK 02:46 | TOKIO 16:46

Umowa pomiędzy DFDS i grupą Eurotunnel. Znamy szczegóły porozumienia

Dodano: 22 Cze 2015, 15:13

Poznaliśmy szczegóły porozumienia, na mocy którego dwa promy należące do grupy Eurotunnel i obsługujące dotychczas połączenia w barwach MyFerryLink, zasilą flotę DFDS.
DFDS w komunikacie giełdowym ogłosiło, że osiągnęło porozumienie z grupą Eurotunnel. Dzięki temu dwa promy – Rodin i Berlioz – będą teraz służyć duńskiemu przewoźnikowi. Z ujawnionych informacji wynika, że DFDS wyczarteruje te statki od grupy Eurotunnel. Będzie to umowa długoterminowa. Jednocześnie duński przewoźnik zastrzegł sobie prawo pierwokupu obu statków. Zapis dotyczący prawa odkupienia promów wygasa w połowie 2017 r. W przypadku, gdyby doszło do sprzedaży promów duńskiemu armatorowi w określonym terminie, cena sprzedaży zostanie pomniejszona o wpłaty dokonane wcześniej przez DFDS na poczet czarteru statków. Duński przewoźnik zapewnił już, że ani nowo podpisana umowa, ani ewentualne skorzystanie z opcji zakupu nie będzie miało wpływu na prognozę finansową w tym roku.
Niestety, zawarte pomiędzy podmiotami porozumienie nie stanowi prawdopodobnie dobrej informacji dla pracowników, którzy do tej pory obsługiwali promy MyFerryLink. Firmy podpisały bowiem umowę czarterową w formie „bareboat”. Oznacza to wypożyczenie statku bez załogi.
Zarządcy SCOP – podmiot zrzeszający byłych pracowników Seafrance, którzy do tej pory pracowali dla należącego do grupy Eurotunnel przedsiębiorstwa MyFerryLink – zapowiedzieli jednocześnie, że rozpoczęli proces sprzedaży całości albo części majątku, który znajduje się w zarządzie SCOP SeaFrance. DFDS zamierza uczestniczyć w tym procesie.
Jednostki Rodin i Berlioz obsługiwały dla MyFerryLink trasę Calais-Dover, na której obecny jest również DFDS. Umowa pomiędzy DFDS i grupą Eurotunnel wejdzie w życie 2 lipca br.
3329d3457818ad53d5d679622eeb71cc_M
Źródło: PromySkat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2019-11-13

1 EUR - 4,2850 1 USD - 3,8902
1 CHF - 3,9299 1 GBP - 4,9991

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin