WARSZAWA: 17:50 | LONDYN 15:50 | NEW YORK 10:50 | TOKIO 00:50

Wkrótce popłyniemy wodolotem ze Szczecina do Świnoujścia

Dodano: 05 Lut 2018, 16:36

Jeśli wszystko ułoży się zgodnie z planem, to już wkrótce ze Szczecina do Świnoujścia popłyniemy wodolotem „Jadwiga”. Na trasie pojawi się wodolot typu „Polesie”. Jednostka o długości 21 metrów zabierze na pokład 52 pasażerów. Wodolot trafił do Szczecina z Pakości nad Notecią. Jednostka została przewieziona na specjalnej platformie drogowej (niecodzienny transport został zarejestrowany przez ekipę TVN Turbo, wkrótce zostanie wyemitowany reportaż z tego wydarzenia) i dopiero w Szczecinie została zwodowana. Portem macierzystym wodolotu będzie Szczecin.
„Jadwiga” zacumuje przy nabrzeżu Pasażerskim, w pobliżu dworca morskiego w Szczecinie i stąd rozpoczynać się będę rejsy do Świnoujścia. Jednostka ma nowy silnik (jeszcze na dotarciu), będzie mogła rozwijać prędkość ok. 80 km/h. Bilety powinny kosztować 40 zł normalne i 25 zł ulgowe.
To kolejna inicjatywa związana z reaktywacją szybkiego połączenia Szczecina i Świnoujścia wodolotem. Sympatyczni właściciele „Jadwigi” podchodzą do przedsięwzięcia z uśmiechem i optymizmem, co pozwala sądzić, że tym razem będzie to próba udana. Pierwsze loty już niedługo.


Fot. Wojciech Sobecki

Jedna odpowiedź do “Wkrótce popłyniemy wodolotem ze Szczecina do Świnoujścia”

  1. mat pisze:

    już go wystawili na sprzedaż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2019-05-20

1 EUR - 4,2995 1 USD - 3,8543
1 CHF - 3,8189 1 GBP - 4,9117

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin