WARSZAWA: 08:20 | LONDYN 06:20 | NEW YORK 01:20 | TOKIO 15:20

ZMPSiŚ S.A.: spotkanie z ambasadorem Szwecji

Dodano: 13 maja 2018, 22:21

Ambasador Szwecji w Polsce Stefan Gullgren, który 10 maja br. przebywał z wizytą roboczą w Szczecinie spotkał się z prezesem ZMPSiŚ SA Dariuszem Słaboszewskim oraz dyrektor ds. handlowych Anetą Szreder-Piernicką.
Tematem rozmowy były możliwości rozwoju współpracy gospodarczej Polski i Szwecji i udziału w tym procesie zespołu portów Szczecin-Świnoujście. Szczególną uwagę poświęcono rozwojowi wymiany handlowej Szwecji z wykorzystaniem potencjału terminala promowego w Świnoujściu, który jest liderem połączeń morskich pomiędzy obu krajami. Obecni na spotkaniu zadeklarowali wolę rozwijania siatki połączeń świnoujskiego terminalu o kolejne szwedzkie porty.
ZMPSiŚ SA bardzo ściśle współpracuje z partnerami w Trelleborgu i Ystad. Efektem tego są wspólnie realizowane projekty inwestycyjne m.in. obecnie Spółka wspólnie z portem w Trelleborgu realizuje projekt ukierunkowany na rozwój transportu intermodalnego w oparciu o infrastrukturę termianalu w Świnoujściu. Środki na ten cel pochodzą z funduszy CEF.
Obecnie na trasie ze Szwecją kursuje 12 promów w relacji z portami w Trelleborgu i Ystad realizując 76 rejsów tygodniowo.
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.

Fot. Wojciech Sobecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2018-08-17

1 EUR - 4,3061 1 USD - 3,7784
1 CHF - 3,7926 1 GBP - 4,8043

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin