WARSZAWA: 22:04 | LONDYN 20:04 | NEW YORK 15:04 | TOKIO 05:04

16 milionów euro na remont promu Silja Europa

Dodano: 12 paź 2016, 8:58

Grupa Tallink poinformowała o wielkości budżetu przeznaczonego na modernizację swojego największego promu. Łączne nakłady przeznaczone na ten cel mają sięgnąć 16 milionów euro.
Dzięki najnowszemu remontowi zupełnie nowe oblicze zyskają znajdujące się na statku kabiny – zarówno te oferowane w podstawowych kategoriach (w sumie 1016 pomieszczeń), jak i o podwyższonym standardzie. Odnowiona zostanie w nich przestrzeń, włączając w to meble. Zmieni się wygląd pubu, kawiarni oraz pięciu barów i restauracji, które przejdą całkowitą przebudowę. Unowocześnione zostanie również centrum konferencyjne. Nowy wizerunek zyskają również korytarze, toalety czy recepcja.
Projektem oraz przygotowaniem planów przebudowy zajęła się fińska firma Aprocos. Nie jest to pierwsza w ostatnim czasie modernizacja promu Silja Europa, który wiosną tego roku został częściowo odnowiony – prace prowadzone były wówczas m.in. na terenie sklepów i klubu nocnego. Po ich zakończeniu otwarte zostały również nowe restauracje.
Silja Europa powróciła do floty estońskiego przewoźnika w styczniu br. Wcześniej przez 14 miesięcy była wyczarterowana spółce Bridgemans Services. W czasie ostatniego sezonu letniego jednostka pozwoliła armatorowi na osiągnięcie doskonałych rezultatów na trasie Tallin-Helsinki. Prom powróci na tę popularną trasę 12 grudnia.
Prom Silja Europa został zbudowany w 1993 r. Ma aż 201 metrów długości, a na pokład może przyjąć ponad 3 tysiące pasażerów.
ca799c3c70cb8eac9ab96b4e08b0da03_m
PromySkat