WARSZAWA: 03:28 | LONDYN 01:28 | NEW YORK 20:28 | TOKIO 10:28

Akademia Morska w Szczecinie: sukces Akademickich Pijawek

Dodano: 15 mar 2017, 15:51

Ponad 50 osób wzięło udział w inauguracji akcji „Akademickie Pijawki”, zainicjowanej przez studentów Akademii Morskiej w Szczecinie.
W pierwszym dniu akcji, 13 marca, na 150 osób oddających krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SPZOZ w Szczecinie, aż jedną trzecią stanowiły osoby biorące udział w „Pijawkach…”.
– Oddaję krew, bo to nic nie kosztuje, a mogę naprawdę komuś pomóc – tłumaczyła Majka Orzechowska, studentka, która oddaje krew już od blisko czterech lat. – Mam rzadką grupę krwi, co dodatkowo motywuje mnie do tego, by się nią podzielić – dodała.
Wśród studentów nie zabrakło też tych, którzy zdecydowali się oddać krew po raz pierwszy. Dmytro Zaychuk z Koła Naukowego marketingu i PR „The Butterfly Effect” przyznał, że to właśnie organizacja „Pijawek…” skłoniła go do tego, żeby spróbować. – To mała rzecz, a czuję się, jakbym zrobił coś wielkiego – nie krył radości. Po oddaniu 450 ml krwi, zamiast spadku formy odczuł przypływ energii.
Akcję wsparły również władze AM: JM Rektor Wojciech Ślączka oraz Prorektor ds. Nauczania, Agnieszka Deja, którzy w poniedziałek zjawili się w RCKiK, by wspólnie ze studentami oddać krew. – Ludzie pracujący w Centrum tworzą bardzo pozytywną atmosferę, dzięki nim cały zabieg jest czystą przyjemnością – mówił rektor.
Akcja właśnie się rozpoczęła, ale jak zaznaczają jej pomysłodawcy – studenci z Koła Naukowego marketingu i PR „The Butterfly Effect” – nie określają terminu jej końca. W specjalnie wydzielonej kartotece, którą założyli w RCKiK będą od tej pory odnotowywane ilości krwi oddawane przez studentów, pracowników, absolwentów oraz przyjaciół AM – wszystkich, którzy zarejestrują się na hasło „Pijawki Akademickie – Akademia Morska w Szczecinie”.
To realna pomoc. – Krew jest potrzebna bez przerwy, a takie akcje to duże wsparcie – mówi dr Anita Agapow, lekarz z RCKiK w Szczecinie.
Właśnie dlatego studenci zobowiązują się reagować na potrzeby Centrum i jeśli tylko zaistnieje konieczność oddawania krwi w większej ilości czy też poszukiwana będzie konkretna grupa – będą mobilizować siły do pomocy.
Tę postawę docenia opiekun Koła Naukowego TBE. – Wszystkim studentom bardzo dziękuję za zaangażowanie i aktywne uczestnictwo w naszej akcji. Po raz kolejny udowodnili, że są rewelacyjnymi ludźmi. Brawa dla nich – dziękowała Marta Barańska.

Fot. Wojciech Sobecki

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-22

1 EUR - 4,3199 1 USD - 3,9804
1 CHF - 4,5379 1 GBP - 5,0454

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin