WARSZAWA: 22:49 | LONDYN 20:49 | NEW YORK 15:49 | TOKIO 05:49

Akademia Morska w Szczecinie zainaugurowała nowy rok akademicki

Dodano: 02 paź 2021, 19:49

W tym roku naukę w szczecińskiej uczelni morskiej rozpocznie 1000 nowych studentów, o 15% więcej niż w roku ubiegłym. Wzrost liczby studentów to potwierdzenie wysokiej pozycji uczelni, która przekłada się na zainteresowanie podjęciem nauki właśnie w Akademii Morskiej. Oprócz polskich studentów studia w Akademii Morskiej rozpoczęło prawie 150 słuchaczy zagranicznych.
– Gratuluję wam wyboru uczelni. Jestem przekonany, że wiele osób znajdzie pracę w Szczecinie, bo to miejsce o ogromnych możliwościach – powiedział podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego, minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk.
Jak zapewniał rektor AM w Szczecinie, prof. Wojciech Ślączka, mimo pandemii w rozpoczynającym się właśnie roku akademickim, uczelnia będzie prowadzić możliwie najlepszy model kształcenia, którego nadrzędnym celem będzie prowadzenie zajęć w trybie stacjonarnym, oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

W chwili inauguracji nowego roku akademickiego z Wałów Chrobrego, gdzie odbywała się uroczystość, doskonale widoczny był cumujący przy elewatorze Szczecin Bulk Terminal masowiec „Kotor”. To statek zbudowany w 2014 roku pływający pod banderą St. Vincent Grenadines (nośność: 32 376 DWT długość: 179.78, szerokość: 30 m).
„Kotor” ładuje w Szczecinie 25 tys. ton pszenicy. Po zakonczeniu załadunku statek popłynie do Świnoujścia na doładunek.

AM

Akademia Morska

tekst i fot. Wojciech Sobecki