WARSZAWA: 18:44 | LONDYN 16:44 | NEW YORK 11:44 | TOKIO 01:44

Akademia Morska z Rolls-Roycem!

Dodano: 17 maj 2016, 23:53

Studenci Akademii Morskiej w Gdyni będą mogli odbywać praktyki i staże zawodowe w słynnej międzynarodowej korporacji Rolls-Royce, a najlepsi zyskają perspektywę atrakcyjnego w niej zatrudnienia. Z drugiej strony – praktycy – pracownicy Rolls-Royce’a będą mogli prowadzić specjalistyczne zajęcia, uczestniczyć w ustalaniu tematyki prac dyplomowych oraz ich realizację, w organizowaniu wizyt studyjnych i warsztatów w firmie, wspólnych akcji promocyjnych, a także w przygotowaniu studentów do efektywnego poszukiwania pracy. Tego rodzaju współpracę przewiduje podpisana we wtorek umowa między Akademią Morską w Gdyni, a firmą Rolls-Royce Polska.
Celem porozumienia, stanowiącego bardzo interesującą ofertę dla studentów AMG, jest doskonalenie procesu kształcenia studentów Wydziału Mechanicznego Akademii, specjalności Technologia Remontów Urządzeń Okrętowych i Portowych poprzez dostosowanie programów do potrzeb przemysłu. Z drugiej strony – korporacja Rolls-Royce, dostarczająca zintegrowane systemy zasilania oraz systemy napędowe, będzie miała możliwość pozyskania młodej i utalentowanej kadry inżynierskiej do swoich licznych spółek-córek.
– To świetna wiadomość dla nas i dla naszych studentów. Będą mogli przygotowywać się do zawodu w jednej z największych korporacji na świecie. Jesteśmy zadowoleni i dumni, że wybrano właśnie nas – powiedział po ceremonii podpisania prof. Piotr Jędrzejowicz, rektor Akademii Morskiej w Gdyni.
– Chcemy, by studenci mogli szkolić się w naszym warsztacie, zdobywając doświadczenie. Nasi pracownicy będą z kolei brali udział w tworzeniu programu dydaktycznego, uświadamiając zasady stosowane w procedurach aplikacyjnych i rozmowach kwalifikacyjnych. Mamy nadzieję, że dzięki temu studenci będą bardziej świadomi rynku pracy, co ułatwi im start – stwierdził Damian Borkowski, dyrektor ds. personalnych w firmie Rolls-Royce.

Korporacja Rolls-Royce ma stabilną pozycję w przemyśle morskim, projektuje statki i zintegrowane systemy napędowe. W ok. 40 krajach zatrudnia 50 tys. pracowników, w tym 300 w Polsce. Zajmuje drugie miejsce na świecie wśród dostawców silników dla przemysłu obronnego, jest jednym z wiodących dostawców silników lotniczych. Należąca do Rolls-Royce marka MTU jest znana z produkcji silników dużej prędkości, stosowanych w tak zróżnicowanych produktach, jak lokomotywy czy luksusowe jachty. Działalność Rolls-Royce w Polsce jest skupiona na przemyśle morskim. Główna siedziba firmy znajduje się w Gniewie, gdzie produkowane są urządzenia morskie. W Gdyni działa Morskie Centrum Serwisowe, a w Krakowie Centrum Usług Wspólnych.
Natomiast Akademia Morska w Gdyni jest największą i najstarszą uczelnią morską w Polsce i jedną z największych w Europie. Obecnie studiuje w niej blisko 6 tysięcy studentów. Wydział Mechaniczny na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn kształci przyszłych oficerów mechaników marynarki handlowej oraz specjalistów zatrudnianych w przemyśle lądowym w zakresie technologii remontów i inżynierii eksploatacji instalacji.
Wydział składa się z czterech katedr: Podstaw Techniki, Fizyki, Siłowni Okrętowych oraz Materiałów Okrętowych i Technologii Remontów. Jest pierwszym wydziałem wyższej uczelni w Polsce, który uzyskał i posiada certyfikat jakości ISO 9001, zarejestrowany przez The International Certification Network – potwierdzający wysoką jakość kształcenia. Misją Wydziału Mechanicznego Akademii Morskiej w Gdyni jest kształcenie studentów na najwyższym poziomie, tworząc kadry pracownicze zdolne skutecznie sprostać wyzwaniom współczesnego transportu morskiego oraz gospodarki morskiej w kraju i za granicą oraz prowadzenie badań naukowych związanych z budową i eksploatacją systemów technicznych w gospodarce morskiej.