WARSZAWA: 11:14 | LONDYN 09:14 | NEW YORK 04:14 | TOKIO 18:14

Ambasador Królestwa Szwecji z wizytą w MGMiŻŚ

Dodano: 06 lip 2017, 8:50

Anna Moskwa, podsekretarz stanu w MGMiŻŚ spotkała się z panią Ingą Eriksson Fogh, ambasadorem Królestwa Szwecji w Polsce.
Wiceminister Anna Moskwa w trakcie spotkania wyjaśniła idee i cele dla których utworzono resort gospodarki morskiej oraz omówiła jego zakres kompetencji i priorytety. Przedstawiła flagowe projekty ministerstwa i dotychczasowe osiągnięcia w ich realizacji. Podkreśliła również jak ważne jest przywrócenie przemysłu stoczniowego i żeglugi na polskich rzekach oraz promocja edukacji morskiej i śródlądowej, w tym także szkół średnich.
Pani ambasador wyraziła radość ze spotkania oraz wymieniła obszary potencjalnej współpracy Polski i Szwecji. Potencjału dopatruje się zwłaszcza w przemyśle stoczniowym. W dyskusji poruszony został temat żeglugi śródlądowej oraz wspólnych interesów Polski i Szwecji na Morzu Bałtyckim, w tym o rybołówstwie – Szwecja jest krajem transferowym na drodze eksportu łososia z Norwegii do Polski.
Obie strony potwierdziły dobry stan stosunków polsko-szwedzkich i stwierdziły, że zwłaszcza w branży morskiej jest wiele obszarów do rozwijania współpracy między obydwoma krajami.

Biuro Prasowe MGMiŻŚ

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2022-06-24

1 EUR - 4,7094 1 USD - 4,4656
1 CHF - 4,6538 1 GBP - 5,4831

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin