WARSZAWA: 00:57 | LONDYN 22:57 | NEW YORK 17:57 | TOKIO 07:57

Ambasador Wlk. Brytanii i minister MGMiŻŚ o współpracy

Dodano: 28 sty 2016, 8:05

Marek Gróbarczyk, Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej spotkał się 27 stycznia br. z Robinem Barnettem, Ambasadorem Wielkiej Brytanii w Polsce.
Rozmówcy nawiązali do ostatniej wizyty brytyjskiego premiera Davida Camerona w Polsce w grudniu ubiegłego roku, podkreślając zbieżne w wielu miejscach interesy obu krajów. Ambasador zaznaczył, że w interesie całej Unii Europejskiej jest dążenie państw członkowskich do działań promujących wzrost gospodarczy, w tym w obszarze gospodarki morskiej.
W tym kontekście Minister Gróbarczyk wskazał na potencjał współpracy pomiędzy polskimi i brytyjskimi przedsiębiorstwami m.in. przy odbudowie polskiego zaplecza okrętowego, który może stać się istotnym elementem odbudowy polskiego przemysłu stoczniowego.
Ambasador Barnett dodał, że polskie i brytyjskie firmy razem mogą stać się bardziej konkurencyjne oraz wpisać się w podstawy współczesnego rynku, które opierają się na jakości, innowacyjności i dobrej cenie.
– Doświadczenia brytyjskich stoczni w zakresie budowy okrętów wojennych, podwodnych są dla nas bardzo cenne – przyznał minister Marek Gróbarczyk. – Dlatego zadeklarowaliśmy chęć współpracy w tym obszarze. Zaproponowana został agenda spotkań merytorycznych związanych z obszarów podległych naszemu resortowi.
Ambasador_Wlk._Brytanii_m
Ambasador_WLk._Brytanii_1_m
Biuro Prasowe MGMiŻŚ