WARSZAWA: 13:10 | LONDYN 11:10 | NEW YORK 06:10 | TOKIO 20:10

ArcelorMittal podpisał umowę z STX France na dostawę stali na dwa nowe statki

Dodano: 23 lis 2016, 8:40

ArcelorMittal potwierdził, że podpisano umowę na dostawę stali na budowę dwóch statków wycieczkowych przez firmę STX France w stoczni w Saint-Nazaire (Francja). ArcelorMittal został dostawcą stali dla tych projektów. Wcześniej firma dostarczyła stal na budowę czterech statków przez STX France, w tym na Harmonię Mórz.
Zamówienie będzie w całości realizowane przez europejskie zakłady. Blacha na kadłub będzie produkowana w zakładzie ArcelorMittal w Gijon w Hiszpanii, natomiast blacha na pokłady będzie dostarczana przez zakład Saint-Nazaire z kręgów wyprodukowanych w Fos-sur Mer (Francja). Pierwsze dostawy rozpoczęły się we wrześniu. Pierwsze cięcie blach na kadłuby, uznawane za początek budowy, miało miejsce 21 listopada. Dostawy produktów ArcelorMittal na budowę dwóch statków będą trwały do końca 2018 r.
Reiner Blaschek, dyrektor marketingu ArcelorMittal Europe, powiedział: – Cieszy nas ogromnie, że firma STX France obdarzyła nas zaufaniem. To zamówienie dodatkowo umocni więzi między nami i otworzy nowy rozdział, który pozwoli nam rozszerzyć naszą współpracę oferując innowacyjne rozwiązania.
Bertrand Paquet, wiceprezes STX France, dyrektor ds. zakupów dodał: – Za dostawy na potrzeby statku Harmonia Mórz, przyznaliśmy ArcelorMittal nagrodę Najlepszy Partner 2016. Nowe zamówienie pomoże nam kontynuować i rozwijać partnerstwo, ponieważ jesteśmy przekonani o zaangażowaniu pracowników ArcelorMittal, by nas wspierać i podejmować nowe wyzwania wspólnie.
Odbiorca, firma Royal Caribbean Cruises Limited ma otrzymać pierwszy statek w roku 2018, a drugi w 2020. Statki będą niezwykle nowoczesne, a pasażerom mają oferować najwyższy standard.
Współpraca pomiędzy ArcelorMittal a STX France rozpoczęła się w 2013 r. umową na dostawę 100 proc. stali na budowę statku dla Royal Caribbean Cruises Limited – Harmonii Mórz. To największy statek wycieczkowy na świecie, przeznaczony dla 6400 pasażerów i 2100 członków załogi.
W międzyczasie podpisano kolejną umowę na trzy statki, które trafią do właścicieli w latach 2017 i 2019. Łącznie z ostatnio podpisaną umową STX France wybuduje sześć statków we współpracy ze swym preferowanym dostawcą – ArcelorMittal.
e68b2e8005
Źródło: ArcelorMittal.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin