WARSZAWA: 14:31 | LONDYN 12:31 | NEW YORK 07:31 | TOKIO 21:31

Awaria na promie Regina Seaways na Bałtyku

Dodano: 02 Paź 2018, 23:28

Światowe media (nie tylko morskie) podały informację, że na Bałtyku w pobliżu duńskiej wyspy Bornholm wybuchł pożar na promie „Regina Seaways” płynącym z Kilonii do Kłajpedy. Na pokładzie znajdowało się prawdopodobnie 335 osób. Jako prawdopodobną przyczynę pożaru podano wybuch w maszynowni.
Z pierwszych relacji wynikało, że nikomu z członków załogi i pasażerów nic się nie stało, a jednostka straciła sterowność, co uniemożliwiało jej dotarcie do portu.
W późniejszym komunikacie właściciel promu- DFDS oświadczył, że Regina Seaways ma problemy techniczne, ale nie płonie. Przyczyną zamieszania była awaria, do jakiej doszło w maszynowni. W jej wyniku zaczął wydobywać się gęsty dym, ale znajdująca się na jednostce instalacja gaśnicza zadziałała prawidłowo. Armator poinformował, że nikt z pasażerów i członków załogi nie ucierpiał. Rozważano odholowanie jednostki do portu, ale prom prawdopodobnie jednak na własnym napędzie ruszył do portu w Kłajpedzie.

Źródła: DFDS, PromySkat, The Sun, relacje z mediów.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-02-26

1 EUR - 4,5175 1 USD - 3,7247
1 CHF - 4,1205 1 GBP - 5,1946

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin