WARSZAWA: 15:57 | LONDYN 13:57 | NEW YORK 08:57 | TOKIO 22:57

Balaria z nowym nabytkiem. To prom dobrze znany z rejsów na Bałtyku

Dodano: 27 mar 2017, 22:08

Znany doskonale z rejsów na Morzu Bałtyckim prom Regina Baltica trafił w ręce nowego przewoźnika. Jednostka przechodzi teraz modernizację, a wkrótce będzie wykonywać rejsy w barwach firmy Balearia.
Hiszpański armator zakupił zbudowany w 1980 r. prom i już wkrótce zamierza go włączyć do siatki swoich połączeń. Zgodnie z założeniami, statek ma zacząć obsługiwać rejsy na trasie pomiędzy Hiszpanią a Algierią. Zanim to się jednak stanie, przejdzie on duży remont.
Jednostka znajduje się już w stoczni w Vigo na zachodzie Hiszpanii, gdzie prowadzone są teraz prace naprawcze oraz modernizacyjne. Statek spędzi tam w sumie 6 tygodni. W tym czasie metamorfozę przejdą przestrzenie dedykowane pasażerom, m.in. salony wraz fotelami czy restauracje. Wszystko ma wpłynąć na poprawę komfortu pasażerów. Szczegółowy przegląd przejdzie maszynownia.
Szacunkowa wartość wszystkich prac konserwacyjnych i modernizacyjnych powinna się zamknąć w kwocie 8 milionów euro. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, unowocześniony statek wejdzie na trasę obsługiwaną przez firmę Balearia pod koniec maja albo na początku czerwca.
Prom Regina Baltica ma 145 metrów długości, a na pokład może przyjąć 1675 pasażerów. Dysponuje również linią ładunkową o długości 780 metrów. Do 2015 r. jednostka była własnością grupy Tallink. W przeszłości służyła też firmie Viking Line. W ostatnim czasie pełniła funkcję pływającego hotelu.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-23

1 EUR - 4,3326 1 USD - 4,0050
1 CHF - 4,5427 1 GBP - 5,0691

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin