WARSZAWA: 10:48 | LONDYN 08:48 | NEW YORK 03:48 | TOKIO 17:48

Baltic Tall Ships Regatta 2015- „Jarmark pod Żaglami” i atrakcje dla dzieci

Dodano: 01 cze 2015, 17:30

Baltic Tall Ships Regatta 2015 to nie tylko zlot wielkich żaglowców, które przyciągają na swoje pokłady tłumy zwiedzających. To również liczne imprezy towarzyszące, wprawiające wszystkich uczestników w doskonały nastrój. Jedną z nich jest „Jarmark pod Żaglami”, na którym wiele ciekawych rzeczy znajdą dla siebie nie tylko dorośli, ale i dzieci.
Na Wałach Chrobrego, w pobliżu zacumowanych tam jednostek, zostaną ustawione stoiska handlowe, kawiarenki, restauracje oraz inne punkty gastronomiczne, w tym tawerny, w których rozbrzmiewać będą szanty. Właśnie na „Jarmarku pod Żaglami” sprzedawane będą pamiątki marynistyczne oraz różnego rodzaju rękodzieło. Powstanie tam również wesołe miasteczko i place zabaw dla dzieci, bo chcemy zapewnić rozrywkę zarówno małym, jak i dużym miłośnikom wielkich żaglowców, które zawitają już niedługo do Szczecina.

„Jarmark pod Żaglami”

Podobnie jak podczas regat The Tall Ships Races w 2013 roku, imprezie towarzyszy Jarmark pod Żaglami. Na stoiskach handlowcy, rzemieślnicy prezentują rękodzieło, pamiątki, wyroby regionalne, różnorodne gadżety, biżuterię, zabawki czy upominki itp. Dla nikogo nie zabraknie też dobrej kuchni oraz słodkich przekąsek. Klimatu Regat Bałtyckich nie da się opisać słowami, a w Szczecinie, który już 12 czerwca zmieni się na kilka dni w prawdziwą stolicę światowego żeglarstwa, spotkają się miłośnicy mórz i oceanów, szant, majestatycznych żaglowców i wspaniałej zabawy, nie tylko z Polski.

Strefa dziecięca

Finał Baltic Tall Ships Regatta to także wielki rodzinny piknik, dlatego nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Strefa dziecięca zlokalizowana zostanie przy pl. Adama Mickiewicza, gdzie w wesołej atmosferze będzie można nauczyć się wielu nowych rzeczy (np. gry na bębnach czy też sztuczek cyrkowych) oraz posłuchać muzyki, wziąć udział w zawodach sportowych i rozmaitych konkursach.

Baltic Tall Ships Regatta 2015

Przypominamy, że na wszystkie jednostki walczące o zwycięstwo w Regatach Bałtyckich czekać będziemy w Szczecinie już od czwartku 11 czerwca. Wtedy przy Wałach Chrobrego zacumują zapewne najbardziej wyczekiwane duże żaglowce z rozbawionymi załogami, które w sobotę (13 czerwca) około godz. 17.00 na Scenie Głównej otrzymają nagrody za wyniki uzyskane w rywalizacji na morzu. Tę ceremonię poprzedzi barwna Parada Załóg, która przejdzie ulicami Szczecina.

Organizatorem The Tall Ships Races oraz Baltic Tall Ships Regatta jest Sail Training International, organizacja non-profit. Główną ideą regat jest otwarcie kolejnych miast na brać żeglarską, a sportowe zmagania, marynarskie gry i zabawy, biesiady w pubach i na ulicach – wciągają także mieszkańców i turystów, którzy specjalnie przyjeżdżają na zloty, również by pośpiewać szanty i posłuchać „morskich opowieści”. Za każdym razem trasa wiedzie przez różne państwa aż do portu finałowego. Ogromnie cieszymy się, że tym razem meta została wytyczona w Szczecinie.
image001
infomare_1050x248