WARSZAWA: 08:37 | LONDYN 06:37 | NEW YORK 01:37 | TOKIO 15:37

Brittany Ferries przejmie Condor Ferries? Oferta złożona

Dodano: 09 Sie 2019, 20:45

Brittany Ferries złożyło ofertę na zakup Condor Ferries. Potwierdziły się w ten sposób pojawiające się wcześniej spekulacje, przybliżające zamiary francuskiego armatora.
Dla Brittany Ferries ewentualny sukces w grze, w której stawką jest przejęcie operatora obsługującego połączenia pomiędzy Wielką Brytanią, Francją oraz wyspami Guernsey i Jersey, ma olbrzymie znaczenie. Chodzi nie tylko o wzmocnienie działalności. Firma chce też w ten sposób wyprzedzić konkurencję i zabezpieczyć przed jej zakusami porty St Malo, Poole oraz Portsmouth, w których dziś odgrywa kluczową rolę.
Z pojawiających się do tej pory wiadomości wynika, że Condor Ferries miałoby być także łakomym kąskiem dla DFDS, które chciałoby rozszerzyć swoją ofertę o wspomniane porty. Ostatnio pojawiły się też pogłoski, że zainteresowanie wejściem na obszar, w którym działa dziś przewoźnik z siedzibą na Guernsey, wyraziły też firmy: Stena Line oraz Irish Ferries.
Sprzedaż Condor Ferries związana jest z planami obecnego właściciela firmy – funduszu Macquarie European Infrastructure Fund 2, należącego do banku inwestycyjnego Macquarie Group. Jego przedstawiciele już wcześniej zapowiadali, że zgodnie z obraną na samym początku strategią zamierzają pozbyć się przedsiębiorstwa.
Co ciekawe, zarówno Brittany Ferries, jak i Condor Ferries kooperowały kiedyś ze sobą. Firmy we współpracy działały w przeszłości na niektórych trasach – Condor Ferries zaczęło w 2001 r. obsługiwać dla Brittany Ferries linię Poole-Cherbourg.
Jak sprawy potoczą się dalej? Brittany Ferries potwierdziło za pośrednictwem mediów złożenie oferty za Condor Ferries, ale przedstawiciele firmy odmówili podania dalszych szczegółów.
Condor Ferries to założona w 1964 r. firma oferująca przewozy promowe pomiędzy Wielką Brytanią, Francją oraz Wyspami Normandzkimi – Jersey i Guernsey. Macquarie Group pozostaje właścicielem firmy od 2008 r., gdy nabyła ją za ok. 260 milionów funtów.

PromySKAT

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-02-26

1 EUR - 4,5175 1 USD - 3,7247
1 CHF - 4,1205 1 GBP - 5,1946

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin