WARSZAWA: 14:00 | LONDYN 12:00 | NEW YORK 07:00 | TOKIO 21:00

Brytyjski minister z wizytą w resorcie gospodarki morskiej

Dodano: 08 lis 2017, 22:43

Anna Moskwa – podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej spotkała się z Ministrem Gregiem Handsem, który w rządzie Wielkiej Brytanii odpowiada m.in. za politykę handlową.
Spotkanie wpisuje się w dialog, który prowadzą ze sobą Zarząd Portów Szczecin/Świnoujście oraz brytyjskie przedsiębiorstwo Euro Eco Fuels w kontekście sporu pomiędzy oboma podmiotami. Administracja rządowa z obu krajów stara się na bieżąco monitorować sytuację oraz tworzyć warunki do dalszej dyskusji.
Podczas rozmowy pomiędzy ministrami obie strony przedstawiły zakres wiedzy dotyczący sprawy oraz podsumowały dotychczasowe ustalenia zawarte pomiędzy stronami sporu. Dla pełnego obrazu stronie brytyjskiej zostały również przedstawione uwarunkowania prawne w Polsce, w których funkcjonują porty morskie.
– Serdecznie zapraszamy zagraniczne przedsiębiorstwa do inwestycji w Polsce, w tym na terenach portów morskich. Cieszymy się z każdej inwestycji i dokładamy wszelkich starań, aby nasi międzynarodowi partnerzy mieli poczucie wzajemnych korzyści – podkreśliła Minister Moskwa.
Spotkanie podsumowano stwierdzeniem o konieczności dalszych rozmów prowadzonych w duchu kompromisu.

Biuro Prasowe MGMiŻŚ