WARSZAWA: 21:54 | LONDYN 19:54 | NEW YORK 14:54 | TOKIO 04:54

Brytyjskie konsorcjum przejmuje większościowe udziały w Scandlines

Dodano: 31 mar 2018, 11:21

To już koniec spekulacji dotyczących możliwej sprzedaży Scandlines. Znalazł się chętny, który zdecydował się na zakup znaczącej części przedsiębiorstwa. Inwestorem zostało brytyjskie konsorcjum.
First State Investments oraz Hermes Investment Management to firmy, które wchodzą w skład konsorcjum, które zdecydowało się na zakup większościowych udziałów w Scandlines. Wartość transakcji opiewa na sumę 1,7 miliarda euro. 3i Group, czyli dotychczasowy właściciel Scandlines, pozostawił w swoich rękach 35 procent udziałów w firmie. First State Investment posiadać będzie 50,1 udziałów, a Hermes Investment Management – 14,9 procent.
Wszyscy udziałowcy są zgodni co do priorytetów oraz wyzwań, którym będzie należało sprostać w najbliższym czasie. Do kluczowych działań będzie należało wspieranie dalszych wzrostów; realizacja kolejnych kroków, które sprawią, że działalność przewoźnika będzie coraz bardziej przyjazna środowisku, a także dalsze podnoszenie jakości obsługi klienta.
„Byłem bardzo zadowolony ze współpracy z 3i ukierunkowanej na przekształcenie firmy oraz rozwinięcie jej rosnącego potencjału” – powiedział dyrektor generalny Scandlines.
Jednym z ważnych wyzwań stojących przed przewoźnikiem będzie przygotowanie się na budowę tunelu pod cieśniną Fehmarn, który traktowany jest jako zagrożenie dla działalności przewoźnika promowego – Scandlines oferuje w tym regionie połączenie Rodby-Puttgarden. Przedstawiciele First State Investments zaznaczyli, że planowana budowa stałego połączenia w tym obszarze nie wpłynie na strategię Scandlines.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin