WARSZAWA: 18:51 | LONDYN 16:51 | NEW YORK 11:51 | TOKIO 01:51

Cracovią na Bornholm

Dodano: 15 kw. 2018, 23:31

Zarząd Polskiej Żeglugi Bałtyckiej informuje, że w sezonie prom Cracovia będzie przybijał do portu Ronne na duńskiej wyspie Bornholm. Wejście jednostki na linię Świnoujście-Ronne zaplanowano na 30 czerwca. Cracovia będzie pływać na Bornholm w każdą sobotę do 25 sierpnia włącznie.
Podróż w jedną stronę potrwa 5 godzin.

Świnoujście-Ronne 10.00 – 15.00

Ronne-Świnoujście 18.00 – 23.00

-Zdecydowaliśmy się na ponowne uruchomienie linii w sezonie letnim, ze względu na ogromne zainteresowanie tym kierunkiem wśród polskich turystów- powiedział Piotr Redmerski, prezes zarządu Polskiej Żeglugi Bałtyckiej.
14 kwietnia odbył się rejs techniczny promu Cracovia na Bornholm, celem rejsu było próbne dopasowanie urządzeń technicznych jednostki do nabrzeża portu w Ronne, wszystkie testy przebiegły pozytywnie.

Prom Cracovia może jednorazowo przewieźć 650 pasażerów, 64 samochody osobowe oraz ok. 124 pojazdy ciężarowe. Do dyspozycji gości na promie są: restauracja, kawiarnia, kafeteria, pub, kącik zabaw dla dzieci oraz sklep.
Ciekawostką jest fakt, że charakterystyczna kolorowa grafika na dziobie jednostki przedstawiająca wieloryba ma blisko 1000 m kwadratowych powierzchni, a do jej stworzenia zużyto 275 l farby w 8 kolorach. Graffiti nawiązuje do witraży Stanisława Wyspiańskiego.Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin