WARSZAWA: 00:41 | LONDYN 22:41 | NEW YORK 17:41 | TOKIO 07:41

Cztery statki Finnlines przejdą procedurę wydłużenia w Gdańsku

Dodano: 10 kw. 2017, 6:22

Finnlines zdecydowało się na wydłużenie czterech swoich statków. To odpowiedź armatora na zwiększone zapotrzebowanie na przewozy towarowe. Prace przeprowadzone zostaną w gdańskiej stoczni Remontowa.
Modernizacja ma rozpocząć się we wrześniu br. Gdańskie zakłady zajmą się czterema jednostkami z serii Breeze. W kontrakcie zawarta została opcja, dzięki której zakres umowy może objąć jeszcze dwie kolejne jednostki. Zgodnie z założeniami, linia ładunkowa statków, które przejdą procedurę, zostanie wydłużona o 1000 metrów. Oznacza to wzrost o 30 procent.
Przebudowa każdego ze statków ma zająć poniżej dwóch miesięcy. Jeśli nie pojawią się żadne nieprzewidziane okoliczności, cały proces powinien zostać zakończony już w maju 2018 r.
Realizacja programu pozwoli nie tylko na zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na powierzchnię ładunkową. Przyczyni się też do dalszej redukcji emisji szkodliwych związków. Zredukowane zostanie bowiem zapotrzebowanie na energię w przeliczeniu na każdą transportowaną jednostkę ładunkową w porównaniu do obecnej sytuacji.
Firma zaznaczyła, że rozbudowa statków jest jedną z wielu realizowanych obecnie inwestycji, które uwzględniają ideę zrównoważonego rozwoju. Wiele z tych projektów prowadzonych jest właśnie w Gdańsku. W tej chwili prace wykonywane są m.in. na statku Finneagle, który zostanie wyposażony w płuczki spalin i przejdzie modernizację śruby napędowej. Przedsiębiorstwo podało, że łączna wartość tych inwestycji wyniesie ok. 70 milionów euro.
Finnlines to przedsiębiorstwo będące częścią giganta branży promowej – grupy Grimaldi. Firma ma bogatą tradycję. W tym roku obchodzi 70-lecie istnienia. Przedstawiciele Finnlines zapewniają z tej okazji, że wszystkie realizowane w najbliższym czasie działania będą ukierunkowane na dalsze wzmacnianie pozycji przedsiębiorstwa na rynku.

PromySkat