WARSZAWA: 08:41 | LONDYN 06:41 | NEW YORK 01:41 | TOKIO 15:41

Cztery statki Finnlines przejdą procedurę wydłużenia w Gdańsku

Dodano: 10 kw. 2017, 6:22

Finnlines zdecydowało się na wydłużenie czterech swoich statków. To odpowiedź armatora na zwiększone zapotrzebowanie na przewozy towarowe. Prace przeprowadzone zostaną w gdańskiej stoczni Remontowa.
Modernizacja ma rozpocząć się we wrześniu br. Gdańskie zakłady zajmą się czterema jednostkami z serii Breeze. W kontrakcie zawarta została opcja, dzięki której zakres umowy może objąć jeszcze dwie kolejne jednostki. Zgodnie z założeniami, linia ładunkowa statków, które przejdą procedurę, zostanie wydłużona o 1000 metrów. Oznacza to wzrost o 30 procent.
Przebudowa każdego ze statków ma zająć poniżej dwóch miesięcy. Jeśli nie pojawią się żadne nieprzewidziane okoliczności, cały proces powinien zostać zakończony już w maju 2018 r.
Realizacja programu pozwoli nie tylko na zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na powierzchnię ładunkową. Przyczyni się też do dalszej redukcji emisji szkodliwych związków. Zredukowane zostanie bowiem zapotrzebowanie na energię w przeliczeniu na każdą transportowaną jednostkę ładunkową w porównaniu do obecnej sytuacji.
Firma zaznaczyła, że rozbudowa statków jest jedną z wielu realizowanych obecnie inwestycji, które uwzględniają ideę zrównoważonego rozwoju. Wiele z tych projektów prowadzonych jest właśnie w Gdańsku. W tej chwili prace wykonywane są m.in. na statku Finneagle, który zostanie wyposażony w płuczki spalin i przejdzie modernizację śruby napędowej. Przedsiębiorstwo podało, że łączna wartość tych inwestycji wyniesie ok. 70 milionów euro.
Finnlines to przedsiębiorstwo będące częścią giganta branży promowej – grupy Grimaldi. Firma ma bogatą tradycję. W tym roku obchodzi 70-lecie istnienia. Przedstawiciele Finnlines zapewniają z tej okazji, że wszystkie realizowane w najbliższym czasie działania będą ukierunkowane na dalsze wzmacnianie pozycji przedsiębiorstwa na rynku.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-02-03

1 EUR - 4,6920 1 USD - 4,2928
1 CHF - 4,7023 1 GBP - 5,2571

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin