WARSZAWA: 21:00 | LONDYN 19:00 | NEW YORK 14:00 | TOKIO 04:00

Delegacja Republiki Azerbejdżanu w Porcie Gdańsk

Dodano: 22 maj 2015, 14:26

W dniu 21 maja do Portu Gdańsk wraz z przedstawicielami Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju oraz Urzędu Marszałkowskiego województwa Pomorskiego przybyła czteroosobowa delegacja Republiki Azerbejdżanu reprezentowana przez Ahmada Ismayilova – szefa sztabu Urzędu Morskiego w Azerbejdżanie, Farhada Mammadova – szefa departamentu prawa, zasobów personalnych i stosunków międzynarodowych oraz przedstawicieli działu współpracy międzynarodowej – Elchina Ganjaliyeva oraz działu IT i mediów Ayaza Azimova.
Wizyta delegacji azerskiej była ściśle związana z odbywającym się w Warszawie dzień wcześniej uroczystym podpisaniem dwustronnej umowy międzynarodowej pomiędzy Rzeczpospolitą Polską i Republiką Azerbejdżanu w sprawie współpracy w dziedzinie żeglugi morskiej obu krajów.
Zawarta umowa to zarazem początek wspólnych działań polsko-azerskich na rzecz rozwoju żeglugi międzynarodowej oraz przestrzegania zasad bezpieczeństwa i ochrony środowiska morskiego. Jak zapewniają przedstawiciele Ministerstwa, to również akt, który pozwoli na zainicjowanie współpracy z Azerbejdżanem na innych polach gospodarki morskiej.
Krótka wizyta w Porcie Gdańsk, była okazją do zaprezentowania gościom informacji o porcie, jego działalności, projektach inwestycyjnych i potencjalnych scenariuszach rozwoju portu w kolejnych latach.
Jak podkreślił w swym wystąpieniu Pan Jerzy Melaniuk – Wiceprezes Zarządu ds. Infrastruktury ZMPG SA, to ogromny zaszczyt móc gościć tak znamienitych gości, którzy widzą realny potencjał we współpracy polsko-azerskiej, zwłaszcza na polu gospodarki morskiej. W dniu wczorajszym podpisywaliście Państwo umowę o współpracy, a zaledwie jeden dzień później odbywa się nasze spotkanie, które umownie nazwać można pierwszym spotkaniem roboczym wypełniającym zamysł podpisanej umowy.
Na zakończenie wizyty, z wieży Kapitanatu Portu Północnego gościom zaprezentowano panoramę zewnętrznej części Portu Gdańsk i zlokalizowane tam terminale. Na pamiątkę wizyty w porcie delegacja wraz z przedstawicielem Zarządu Morskiego Portu Gdańsk SA w osobie Prezesa Jerzego Melaniuka oraz Prezesa spółki Naftoport Sp. z o.o. – Pana Dariusza Kobiereckiego złożyła wspólnie kwiaty pod tablicą upamiętniającą przyjaźń polsko-azerską oraz wizytę Prezydenta Republiki Azerbejdżanu w latach 1993-2003 w Polsce – Pana Hajdana Alijewa.
12
6
10

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-06-07

1 EUR - 4,4790 1 USD - 4,1887
1 CHF - 4,6211 1 GBP - 5,2109

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin