WARSZAWA: 08:15 | LONDYN 06:15 | NEW YORK 01:15 | TOKIO 15:15

DHL Global Forwarding już po raz piąty zaprosił przedsiębiorców na Akademię Logistyki temat przewodni: import i eksport z Chin

Dodano: 27 paź 2016, 19:51

W połowie października odbyła się piąta edycja Akademii Logistyki DHL Global Forwarding, która zgromadziła rekordową liczbę słuchaczy z całej Polski. Tematem przewodnim był import i eksport z Chin – aspekty gospodarcze, logistyczne, międzykulturowe. Uczestnicy, w gronie których znaleźli się producenci, eksporterzy oraz importerzy, mieli możliwość zapoznania się z analizą obecnej sytuacji ekonomicznej w Chinach, a także z planami rozwoju połączeń transportowych między Chinami a Polską.
Polski DHL Global Forwarding zaprosił ekspertów z Chin, w tym m.in. Steve Huang CEO DHL Global Forwarding Chiny, Zafer Engin Head of Value Added Services DHL Global Forwarding, a także polskich analityków z ConnectAsia i portalu Chiny24. Omówili oni zmiany zachodzące w gospodarce Chin oraz ich wpływ na polskich importerów i eksporterów. Specjaliści z DHL Global Forwarding przedstawili perspektywy rozwoju wolumenów oraz poziomu stawek we frachcie lotniczym i morskim, a także możliwości wsparcia polskich przedsiębiorców przez pracowników DHL w Chinach. Szczegółowo został również omówiony serwis kolejowy z Chin do Europy, który wzbudził szczególne zainteresowanie wśród uczestników. Goście z DHL Global Forwarding Chiny zaprezentowali nowe rozwiązania transportowe w ramach połączeń kolejowych z Japonii i Wietnamu do Chin i Europy, a także pomiędzy Chinami a Turcją i resztą Europy. Polska na mapie połączeń kolejowych Chiny – Europa ma istotne znaczenie – pełni rolę głównego hub’u przeładunkowego.
„DHL Global Forwarding stawia na rozwój kolei. Liczba pociągów oraz samych połączeń będzie systematycznie rozwijana, a tym samym będzie rosnąć wolumen przewożonych towarów. Jeszcze nie tak dawno towary z Chin były przewożone do Europy głównie drogą morską lub powietrzną. Obecnie obserwujemy coraz większą rolę transportu kolejowego. Jeżeli chodzi o transport z Chin do Europy to udział kolei nadal jest stosunkowo niewielki, ale co roku widzimy bardzo dynamiczny wzrost.” Zaznacza Krzysztof Bielica, Prezes Zarządu DHL Global Forwarding.
Warto zauważyć, iż w przypadku eksportu z Polski do Chin, otworzyły się nowe możliwości, zwłaszcza jeśli chodzi o produkty rolnicze i żywnościowe (mleczarskie – tj. mleko w proszku, schłodzona wołowina, drób i warzywa). Są to produkty o wysokiej wartości, ale jednocześnie bardzo wrażliwe na czas transportu – w związku z czym transport koleją jest istotnym kanałem w łańcuchu logistycznym dostaw tych towarów.
„Cieszymy się, że przy współpracy z ekspertami zewnętrznymi możemy pomagać naszym klientom rozwijać kompetencje międzykulturowe, które pozwolą na efektywną współpracę z Chińczykami, a także w zrozumieniu nadchodzących zmian w branży TSL. W przeprowadzonej ankiecie uczestnicy bardzo wysoko ocenili merytoryczną wartość spotkania, a także wszyscy wyrazili chęć udziału w kolejnych edycjach „Akademii Logistyki”. To utwierdza nas w przekonaniu, że obrany przez nas kierunek i sama koncepcja Akademii Logistyki DHL Global Forwarding były bardzo trafione” – podsumowuje Krzysztof Bielica, Prezes Zarządu DHL Global Forwarding.
Akademia Logistyki DHL Global Forwarding to cykliczne, odbywające się co pół roku, spotkania z ekspertami z różnych dziedzin. Celem Akademii Logistyki jest dostarczenie wiedzy i omówienie ciekawych, bieżących tematów z zakresu gospodarki, ekonomii, eksportu / importu w kontekście rozwoju logistyki i transportu, a także tematów z logistyką związanych np. z przepisami celnymi czy ubezpieczeniem cargo. Do udziału zapraszani są współpracujący z DHL Global Forwarding eksporterzy, importerzy oraz producenci. Kolejną, 6. edycję Akademii Logistyki, DHL Global Forwarding zaplanowano na pierwszy kwartał 2017 roku.

fot. Darek Iwanski d.iwanski@interia.pl www.iwanski.com.pl mobile: +48 601 362 305 +48 22 7863600

fot. Darek Iwanski
d.iwanski@interia.pl
www.iwanski.com.pl
mobile: +48 601 362 305
+48 22 7863600

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-09-25

1 EUR - 4,5892 1 USD - 4,3188
1 CHF - 4,7470 1 GBP - 5,2783

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin