WARSZAWA: 14:26 | LONDYN 12:26 | NEW YORK 07:26 | TOKIO 21:26

Energomontaż-Północ Gdynia zainaugurował realizację budowy konstrukcji na pole Johan Sverdrup

Dodano: 06 kw. 2016, 11:01

Energomontaż-Północ Gdynia zainaugurował realizację budowy konstrukcji na pole Johan Sverdrup. Pod koniec minionego tygodnia odbyło się symboliczne pierwsze ciecie blach.
Realizacja zlecenia będzie trwała do 2017 r., a w ramach kontraktu Energomontaż wykona sekcje dla modułu mieszkalnego platformy. Klientem EPG jest konsorcjum K2JV ANS (joint venture Kvaerner Stord i Kellog Brown & Root). Łączna waga konstrukcji, które zostaną zbudowane, wyniesie aż 2500 ton.
Jest to bardzo istotny kontrakt dla Energomontażu-Północ Gdynia – mówi Bartłomiej Kwiatek, Project Manager. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na fakt, iż Johan Sverdrup należy do największych projektów prowadzonych obecnie w segmencie offshore oil & gas. Udział w realizacji tak ważnych przedsięwzięciach to dla EPG duży prestiż, a także możliwość współpracy z największymi koncernami branży – dodaje.
Pole wydobywcze Johan Sverdrup położone jest na Morzu Północnym, w odległości około 140 kilometrów na zachód od Stavanger. W pierwszym etapie pole ma być eksploatowane przy użyciu czterech platform, ale w planach jest też zbudowanie piątej platformy. Według wstępnych szacunków możliwości produkcyjne pola wynoszą około 550-650 tys. baryłek dziennie, co odpowiada 40% łącznego wydobycia ropy na Norweskim Szelfie Kontynentalnym.
Co istotne, Energomontaż-Północ Gdynia już po raz kolejny pracuje dla koncernu Kvaerner Stord, na zlecenie tego klienta w EPG powstały m.in. kompletnie wyposażony moduł i most na projekt Eldfisk oraz konstrukcje stalowe na projekt GJOA SEMI EPCH.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-23

1 EUR - 4,3326 1 USD - 4,0050
1 CHF - 4,5427 1 GBP - 5,0691

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin