WARSZAWA: 22:26 | LONDYN 20:26 | NEW YORK 15:26 | TOKIO 05:26

Fincantieri zbuduje dwa statki pasażerskie dla Princess Cruises

Dodano: 23 Lip 2018, 22:18

Włoska stocznia Fincantieri podpisała list intencyjny z Princess Cruises, marką Carnival Corporation & plc, największego na świecie operatora statków wycieczkowych, na budowę dwóch kolejnych statków wycieczkowych, które będą największymi wycieczkowcami zbudowanymi do tej pory we Włoszech, z dostawami zaplanowanymi pod koniec 2023 r. i wiosną 2025 r.
Statki pomieszczą około 4300 gości i będą oparte na platformie nowej generacji, będącej pierwszym statkiem Princess Cruises zasilanym dwupaliwowo głównie przez Liquefied Natural Gas (LNG), ale także przez tradycyjne paliwo żeglugowe.
Komentując podpisanie dokumentu, Giuseppe Bono, dyrektor generalny Fincantieri, stwierdził: „Jesteśmy dumni z dalszego przedłużenia naszej długoletniej współpracy z Princess Cruises, marką, z którą jesteśmy związani od czasu powrotu do branży statków wycieczkowych w 1990 roku. Przez wiele lat szykujemy się do wejścia w nową erę naszej branży, której celem jest coraz mniejszy wpływ na środowisko. Z dumą robimy to z rekordowym projektem wszechczasów, zarówno pod względem wielkości, jak i poziomu technologicznego „. Bono podsumował: „Uważamy, że nie ma więcej istotnych kamieni milowych niż te, które potwierdzałyby wiodące pozycje na rynku, które osiągnęliśmy. Pozwalają nam utrzymywać solidne partnerstwo między naszym krajem a grupą Carnival – największym zagranicznym inwestorem we Włoszech – a jednocześnie zachować know-how i zwiększać zatrudnienie „.
Włoska grupa stoczniowa Fincantieri zbudowała od 1990 roku 85 statków wycieczkowych.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-02-24

1 EUR - 4,5176 1 USD - 3,7145
1 CHF - 4,0959 1 GBP - 5,2607

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin