WARSZAWA: 03:26 | LONDYN 01:26 | NEW YORK 20:26 | TOKIO 10:26

Firmy Yara Clean Ammonia i Bunker Holding podpisały umowę w sprawie wykorzystania amoniaku jako paliwa żeglugowego

Dodano: 25 cze 2023, 10:31

Celem wspólnych działań jest przyspieszenie prac zmierzających do zaopatrzenia żeglugi w amoniak jako paliwo. Współpraca będzie koncentrować się na badaniu możliwości dostarczania czystego amoniaku, jako paliwa żeglugowego dla przedsiębiorstw z branży żeglugowej wzdłuż kluczowych szlaków handlowych i portów bunkrowania w różnych regionach geograficznych.
Umowa ta łączy dwa kluczowe elementy łańcucha dostaw potrzebne do wykorzystania czystego amoniaku jako paliwa żeglugowego, a mianowicie globalnego dostawcę czystego amoniaku – Yara Clean Ammonia i największego obecnie dostawcę bunkrów – Bunker Holding.
Czysty amoniak może być doskonałym sposobem dekarbonizacji żeglugi. Prognozy przewidują, że od 2026 roku przedsiębiorstwa żeglugowe zwiększą wykorzystanie tego paliwa w celu zmniejszenia emisji CO2 nawet o 100%.

Yara

Murali Srinivasan, wiceprezes ds. handlowych Yara Clean Ammonia, powiedział: Cieszymy się na współpracę z Bunker Holding w celu przyspieszenia przejścia na emisję „zerową” w branży żeglugowej, z wykorzystaniem czystego amoniaku. Nasze globalne aktywa i zasięg logistyczny w połączeniu z pozycją Bunker Holdings jako największego na świecie gracza w sektorze bunkrowania zapewnią bezpieczeństwo i niezawodność dostaw czystego amoniaku jako paliwa dla żeglugi.
Yara Clean Ammonia obsługuje największą globalną sieć dostaw amoniaku z 15 statkami i dostępem do 18 terminali amoniaku oraz wielu miejsc produkcji i zużycia tego surowca na całym świecie.
Bunker Holding jest jednym z liderów w obrocie paliwami żeglugowymi. Firma działa w ponad 30 krajach i zatrudnia 1650 pracowników na całym świecie.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin