WARSZAWA: 04:34 | LONDYN 02:34 | NEW YORK 21:34 | TOKIO 11:34

Francuska stocznia zbuduje kolejny wycieczkowiec dla Royal Caribbean Group

Dodano: 20 lut 2024, 12:06

Znana francuska stocznia Chantiers de l’Atlantique z Saint-Nazaire zbuduje dla Royal Caribbean Group siódmy wycieczkowiec klasy Oasis. Jednostka wejdzie do eksploatacji w roku 2028. Pierwszy statek klasy Oasis zwodowano w 2008 roku w fińskiej stoczni Meyer Turku. Koszt budowy jednostki oszacowano na 1,5 mld. USD, co czyni ją najdroższym statkiem z historii żeglugi cywilnej. Statek może jednorazowo zabrać na pokład 6630 pasażerów i 2160 członków załogi.
– Z niecierpliwością czekamy na debiut statku Utopia of the Seas, który nastapi tego lata. Już marzymy o jego bliźniaczej jednostce i kolejnej budowie w niezwykle popularnej klasie Oasis – powiedział Jason Liberty, prezes i dyrektor generalny Royal Caribbean Group.

Wycieczkowce klasy Oasis mają ponad 360 metrów długości mają 16 pokładów. Do dyspozycji pasażerów są miedzy innymi: baseny, aquapark, kręgielnia, ścianka wspinaczkowa, pole golfowe, a nawet amfiteatr. Z siedmiu jednostek klasy Oasis, aż pięć powstało we francuskiej stoczni w Saint-Nazaire.
Po upadku polskich stoczni wielu stoczniowców znalazło pracę w zagranicznych firmach między innymi właśnie we francuskiej stoczni Chantiers de l’Atlantique w Saint-Nazaire.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin