WARSZAWA: 19:16 | LONDYN 17:16 | NEW YORK 12:16 | TOKIO 02:16

Grecja przyspiesza prywatyzację portów

Dodano: 13 sie 2015, 23:44

Grecja podpisała list intencyjny ze swoimi międzynarodowymi pożyczkodawcami, w którym zobowiązała się do przedstawienia do końca października wiążących terminów ofert na sprzedaż portów w Pireusie i w Salonikach.
Poprzez podpisanie listu Grecja zgodziła się na przyspieszenie sprzedaży aktywów państwowych w tym lotnisk, operatorów sieci energetycznej i dwóch największych portów.
Szacuje się, ze wpływ ze sprzedaży i prywatyzacji majątku narodowego mają przynieść 6,4 mld euro do 2017 roku.
Podpisanie listu jest warunkiem wstępnym, który musiało powziąć państwo, aby uzyskać dostęp do około 85 mld euro w ramach nowego programu pomocowego.
W maju grecki rząd zaprosił chińskie Cosco Group, należące do Maersk Group – APM Terminals oraz International Container Terminal Services (ICTSI) z siedzibą na Filipinach do zaprezentowania swoich ofert na 51% udziałów w porcie Pireus.
Firmy mają przedstawić swoje oferty do września, z opcją zwiększenia puli udziałów do 67%, jeżeli wybrana firma zainwestuje 300 milionów euro w port w ciągu najbliższych pięciu lat.
Poprzedni rząd kierowany przez Antonisa Samarasa nominował pięć firm w tym Cosco do złożenia oferty na 67% udziałów w pocie, jednakże sprzedaż została wstrzymana przez nowo wybrany lewicowy rząd pod przewodnictwem Aleksisa Tsiprasa.
bff10599_3810996689_bbdc2bf346_o
Źródło: promy24.com

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin