WARSZAWA: 15:06 | LONDYN 13:06 | NEW YORK 08:06 | TOKIO 22:06

Incydent na pokładzie promu Samsø Rederi. Było o krok od tragedii

Dodano: 09 Lip 2019, 20:36

Firma Samsø Rederi zmienia procedury dotyczące eksploatacji ruchomego pokładu na swoim promie. To konsekwencja niedzielnego incydentu, w wyniku którego uszkodzeniu uległo kilka pojazdów osobowych znajdujących się na statku.
Błąd członka załogi przyczynił się do wypadku, który miał miejsce w weekend na pokładzie promu Prinsesse Isabella. Krótko po zawinięciu jednostki do Sealvig, w trakcie rozładunku, pracownik zaczął podnosić pokład do góry, zamiast go opuszczać. W efekcie znajdujące się na pokładzie pojazdy wgniecione zostały w sufit. Choć całą sytuacja wyglądała dramatycznie, nikomu nic się nie stało. Uszkodzonych zostało jednak siedem pojazdów.
„Kiedy to się stało, w samochodach przebywali pasażerowie. Na szczęście nikt nie został ranny” – powiedział Carsten Kruse odpowiedzialny za komunikację promową na Samsø.
Kruse potwierdził, że straty materialne, jakie zostały wyrządzone w efekcie zdarzenia, zostaną pokryte z polisy ubezpieczeniowej operatora. Tym, którzy będą tego wymagali, zostanie zapewniona opieka psychologiczna.
Samsø Rederi otrzymało już odpowiednią zgodę na dalszą eksploatację statku od Søfartsstyrelsen (Danish Maritime Authority), czyli duńskiego organu rządowego ds. morskich. Przewoźnik poinformował też o zmianie procedur. Od teraz, w trakcie obsługi podwieszanego pokładu, gdy będą znajdowali się na nim również pasażerowie, na miejscu obligatoryjna będzie również obecność członka załogi, który będzie miał kontakt radiowy z operatorem rampy. Armator zapowiedział też, że będzie się konsultował z przedstawicielami służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo morskie. Chodzi o znalezienie technicznego rozwiązania, które zagwarantuje, że do podobnych sytuacji nie dojdzie w przyszłości.

PromySKAT

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-02-25

1 EUR - 4,5143 1 USD - 3,6943
1 CHF - 4,0770 1 GBP - 5,2367

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin