WARSZAWA: 19:22 | LONDYN 17:22 | NEW YORK 12:22 | TOKIO 02:22

Instalacja do produkcji propylenu przyczyni się do rozwoju portu w Policach

Dodano: 30 mar 2015, 14:54

Około 1,7 mld zł kosztować będzie instalacja do produkcji propylenu, która do 2019 roku powstanie w Zakładach Chemicznych w Policach. Będzie to największa i najnowocześniejsza tego typu instalacja w Europie.
Budowa instalacji do produkcji propylenu w Policach to największa inwestycja w historii Grupy Azoty. Po jej zakończeniu ZCH „Police” produkować będą 400 tys. ton propylenu rocznie.
Koszt samej instalacji szacuje się na ok. 1,4 mld zł, ok. 150 mln zł ma kosztować budowa bloku energetycznego oraz rozbudowa terminalu chemikaliów płynnych w polickim porcie, który docelowo dwukrotnie zwiększy swoje możliwości operacyjne i będzie przygotowany do obsługi największych w Polsce statków transportujących LPG. Dla potrzeb nowej inwestycji w polickim porcie powstanie nabrzeże dalbowe, na terenach portowych posadowione zostaną zbiorniki mogące pomieścić 60 tys. metrów sześciennych propanu.
– Nowa inwestycja do produkcji propylenu, która powstanie w Policach doskonale wpisuje się w strategię całej Grupy Azoty i jest całkowicie bezpieczna dla środowiska- powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej Krzysztof Jałosiński wiceprezes Grupy Azoty i prezes Zakładów Chemicznych „Police”.