WARSZAWA: 13:02 | LONDYN 11:02 | NEW YORK 06:02 | TOKIO 20:02

Jak minęło pierwsze półrocze 2015 roku ? cz.II

Dodano: 04 sie 2015, 8:43

Poniżej przedstawiamy drugą część wypowiedzi przedstawicieli firm, podsumowujących pierwsze półrocze bieżącego roku. Wczoraj publikowaliśmy wypowiedzi reprezentantów portów, dziś pierwsze sześć miesięcy roku podsumowują: Jarosław Siergiej, Paweł Stępień i Wiesław Mileńko.

Jarosław Siergiej Prezes Zarządu Polskiej Żeglugi Bałtyckiej
Pierwsze półrocze bieżącego roku było bardzo ważne zarówno dla naszej firmy jak i dla całej polskiej branży promowej. Nasze jednostki przewiozły ponad sto tysięcy pasażerów, prawie 43 tysiące samochodów osobowych i ponad 31 tysięcy pojazdów ciężarowych.
Nie bez znaczenia jest fakt, że dobre wyniki przewozowe osiągnęliśmy przy mniejszej liczbie rejsów, co spowodowane było wymianą jednostek na poszczególnych liniach. Tak dobre wyniki pierwszego półrocza są dla nas sygnałem, że rok 2015 będzie dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej pomyślny.
W czerwcu w pierwszy rejs do Ystad wyruszył nasz najnowszy prom „Mazovia”. Było to historyczne wydarzenie nie tylko dla naszej firmy, ale dla całej polskiej branży promowej. Rynek pokazał, że wprowadzenie „Mazovii” na linię do Ystad było doskonałym rozwiązaniem, bowiem nasz najnowszy nabytek prawie w każdy rejs wypływa ze stuprocentowym obłożeniem zarówno pasażerskim jak i ładunkowym.
Bardzo istotnym wydarzeniem dla wszystkich krajowych przewoźników promowych jest inicjatywa utworzenia Polskiej Grupy Promowej. Wierzę, że ta inicjatywa przyczyni się do zwiększenia konkurencyjności naszych armatorów promowych na Bałtyku.

Paweł Stępień Prezes Zarządu Portu Rybackiego „Gryf” Sp. z o.o.
Pierwsze półrocze bieżącego roku możemy uznać za bardzo dobre. Chłodnia była i jest praktycznie całkowicie zapełniona. W lutym mieliśmy 14 200 ton ryb, przy nominalnej pojemności chłodni 14 000 ton. W stosunku do planu, który sobie założyliśmy, przychody są wyższe o 20%. Zysk EBTA skorygowany o dotację i sprzedaż majątku przekroczył pół miliona złotych. Takie wyniki pozwalają nam z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Wiesław Mileńko Specjalista ds. Handlu i Marketingu w TPŚ S.A.
Pierwsze półrocze bieżącego roku upłynęło pod znakiem wzrostu ruchu pasażerskiego oraz liczby obsłużonych samochodów ciężarowych i osobowych. W porównaniu do pierwszych sześciu miesięcy ubiegłego roku, o 9% wzrosła liczba obsługiwanych pasażerów, a o 10% zwiększyła się ilość korzystających z naszego terminalu samochodów osobowych i pojazdów ciężarowych.
Aż o 20% więcej obsłużyliśmy naczep samochodowych, o 8% więcej było ładunków przewożonych w wagonach kolejowych. Znaczący wzrost przeładunków świnoujskiego terminalu promowego potwierdza naszą wysoką pozycję konkurencyjną na rynku przewozów promowych. Dzieje się tak, dzięki stale rosnącej ilości promów pływających pomiędzy Świnoujściem, a portami Ystad i Trelleborg.
Aktualnie obsługujemy 11 promów należących do czterech armatorów, przy ponad 70 zawinięciach tygodniowo i 3 500 zawinięciach rocznie. Jeśli potwierdzą się nasze prognozy, w roku bieżącym przeładujemy ponad sześćset tysięcy pojazdów oraz 5,4 miliona ton ładunków na nich przewożonych. Ponadto z naszego terminalu skorzysta prawie milion pasażerów i kierowców.
prom_mazovia1
DSC06151
ca518bf183c339c376b4bdc5c275df01_M