WARSZAWA: 05:19 | LONDYN 03:19 | NEW YORK 22:19 | TOKIO 12:19

Jednak koniec wielkiego budowniczego

Dodano: 02 kw. 2015, 16:40

Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości likwidacyjnej Hydrobudowy Gdańsk – budowniczego Portu Północnego, terminalu kontenerowego w Gdyni i wielu innych obiektów morskich w portach i stoczniach od Gdańska do Szczecina na przestrzeni ostatniego półwiecza.
Spółka była w trakcie realizacji prac budowlanych między innymi w Narodowym Centrum Żeglarstwa Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Górkach Zachodnich w Gdańsku, na Nabrzeżu Rumuńskim w Porcie Gdynia, na falochronach w Porcie Wojennym w Gdyni i przy oczyszczalni ścieków w Stegnie.
Czy to oznacza, że budowy te nie zostaną dokończone? „Mamy nadzieję je kontynuować. Oczywiście, dużo w tym zakresie zależy od syndyka masy upadłościowej – powiedział prezes Zarządu Hydrobudowy Wojciech Czajko portalowi gospodarka morska.pl
Za taki stan spółka obwinia Bank PKO BP S.A., który nie zgodził się na wejście w procedurę układowego uzgodnienia zasad kooperacji z wierzycielami w celu jej wyjścia ze zobowiązań przy nieprzerwanej działalności spółki. Natomiast zadłużenie Hydrobudowy powstało w wyniku nieudanego kontraktu z Gdańską Infrastrukturą Wodociągowo-Kanalizacyjną (GIWK) oraz z warszawskim ratuszem, dla którego Hydrobudowa rozpoczęła realizację projektu zagospodarowania lewobrzeżnego bulwaru Wisły. Przed miesiącem jednak Ratusz zerwał umowę wartą 123 mln zł.
(ls)

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-05-26

1 EUR - 4,5242 1 USD - 4,2156
1 CHF - 4,6634 1 GBP - 5,2074

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin