WARSZAWA: 02:32 | LONDYN 00:32 | NEW YORK 19:32 | TOKIO 09:32

Jesteśmy na Targach Baltexpo 2023 część 1

Dodano: 11 paź 2023, 16:33

Przez trzy dni w Gdańsku trwać będą Międzynarodowe Targi Morskie Baltexpo 2023. Na powierzchni wystawienniczej prawie 12 000 m kw. spotkało się prawie 200 wystawców z 15 krajów. Międzynarodowe Targi Morskie Baltexpo to największa impreza branży morskiej w Polsce i w naszej części Europy, i oczywiście jako portal od wielu lat relacjonujemy to wydarzenie dla naszych czytelników. Tak jest również podczas tegorocznej edycji.

Oficjalne rozpoczęcie targów BALTEXPO 2023 odbyło się z udziałem przedstawicieli władz miasta, województwa i regionu Pomorza, przedstawicieli administracji morskiej, zarządów portów morskich, stoczni, przedstawicieli przemysłu okrętowego, stoczniowego, branży offshore, jak również zaproszonych gości.
W liście skierowanym do uczestników Targów BALTEXPO 2023 wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk wyraził przekonanie, że targi i towarzyszące im konferencje na długo zostaną w pamięci uczestników, stanowiąc platformę do przedstawienia aktualnej oferty branży morskiej, jak również teoretycznych refleksji poświęconych najważniejszym czynnikom kształtującym realia polskiej gospodarki morskiej. Wiceminister podkreślił wagę wydarzeń o tematyce morskiej, które pomagają budować przestrzeń do dyskusji dla środowiska związanego z gospodarką morską, jak również aktualną tematykę konferencji, która w obecnych czasach coraz bardziej zyskuje na znaczeniu.

Wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz wyraził zadowolenie z faktu kolejnej edycji targów z wieloletnią tradycją, jak również docenił organizację wydarzenia, życząc wystawcom dobrych kontraktów i wielu zwiedzających. Wicemarszałek zaprosił także przedstawicieli biznesu morskiego, którzy nie zdecydowali się na udział w tegorocznej imprezie do zaprezentowania swoich dokonań, w przyszłości, w kolejnych edycjach targów.
– To jest wasze święto. To prawie 200 wystawców, który nam uwierzyli, kilkunastu sponsorów, którzy pomogli nam zorganizować to wydarzenie, to ponad 4600 osób zarejestrowanych na targi. Chciałbym niezmiernie podziękować Radzie Programowej BALTEXPO za ich ogromną pracę i wysiłek, bo dzięki tej wspólnej pracy udało nam się zrealizować ten projekt. Wierzymy, że wspólnie jesteśmy w stanie zrobić jeszcze więcej. Budowanie przestrzeni do dialogu pomiędzy podmiotami z szeroko rozumianej branży morskiej jest niezbędne, by firmy mogły dynamicznie się rozwijać i planować perspektywę inwestycyjną na kolejne lata – powiedział Andrzej Bojanowski, prezes Międzynarodowych Targów Gdańskich S.A.

W ramach targów odbywają się wydarzenia towarzyszące, takie jak: Dzień kariery, zaplanowany na ostatni dzień targów, podczas którego zainteresowane osoby będą mogły bliżej zapoznać się z ofertą stażu i pracy w branży morskiej i wziąć udział w rozmowie z rekruterami, czy wieczorna gala Salmon Evening.

W ramach nowej odsłony targów przygotowano również specjalny dedykowany salon z udziałem firm z branży militarnej i obronnej BALT-MILITARY-EXPO. Na stoiskach wystawienniczych znajdziemy szeroką gamę uzbrojenia, sprzętu i wyposażenia między innymi Marynarki Wojennej czy Straży Granicznej. To doskonała okazja do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami w branży, a także nawiązania bezpośredniego kontaktu z osobami odpowiedzialnymi za rozwój Wojska Polskiego, Marynarki Wojennej i służb wysokiego ryzyka. 

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-12-01

1 EUR - 4,3494 1 USD - 3,9910
1 CHF - 4,5670 1 GBP - 5,0557

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin