WARSZAWA: 18:52 | LONDYN 16:52 | NEW YORK 11:52 | TOKIO 01:52

Kanał Sueski – zablokowany

Dodano: 24 mar 2021, 11:06

Obsługiwany przez Evergreen duży kontenerowiec „Ever Given” (20 288 TEU, 399 m długości) we wtorek 23.03 br. zablokował ruch na Kanale Sueskim. Statek płynął z Shenzhen do Rotterdamu. W tej chwili z obu stron Kanału Sueskiego tworzą się kolejki jednostek czekających na przejście.
Przyczyną obrócenia się kontenerowca „Ever Given” i zablokowania kanału były prawdopodobnie silne dochodzące do 50 km /h podmuchy wiatru. Pojawiły się także informacje, że wcześniej statek stracił sterowność na skutek awarii silnika. Obecnie holowniki próbują obrócić kontenerowiec, aby przywrócić ruch w kanale. Na miejscu pracuje także pogłębiarka.

Kanał Sueski łączący Morze Śródziemne z Morzem Czerwonym to jedna z najważniejszych dróg wodnych świata. W ciągu doby przepływa tędy około 60 jednostek (czas przejścia wynosi ok. 15 godzin). Długość kanału wynosi 163 km, szerokość ok. 300 m. Kanał Sueski jest niezwykle istotną częścią szlaku żeglugowego obsługującego transport ropy naftowej. Przepływa tędy ok. 8-10% światowego transportu tego surowca.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin