WARSZAWA: 00:12 | LONDYN 22:12 | NEW YORK 17:12 | TOKIO 07:12

Kolizja jednego z szybkich promów Molslinjen

Dodano: 21 paź 2017, 22:30

Molslinjen przygotowuje pasażerów na nadchodzące zakłócenia spowodowane uszkodzeniem jednego z szybkich promów. W piątek, 20 października ok. 10:30 jeden z należących do przewoźnika katamaranów uderzył w nabrzeże i w najbliższych dniach zostanie wyłączony z eksploatacji.
Do zdarzenia doszło w porcie Odden. Zgodnie z pojawiającymi się informacjami, kolizja spowodowana została przez podmuch wiatru. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń, nie zostało również uszkodzone wyposażenie wewnętrzne ani znajdujące się na pokładzie samochody. Zewnętrzne zniszczenia okazały się jednak na tyle poważne, że statek Express 1 został czasowo wyłączony z eksploatacji. Według obecnych szacunków, jego powrót będzie możliwy po przeprowadzeniu naprawy – najprawdopodobniej stanie się to 29 października.
„W związku z powyższym, do tego czasu odbywać się będzie mniej rejsów. To, co się stało, będzie miało oczywiście wpływ na ruch” – powiedział Jesper Maack z Molslinjen.
Co ciekawe, kolizja i anulacja części rejsów zbiegła się w czasie z zaprezentowanymi w duńskich mediach informacjami na temat skierowanej do Molslinjen petycji, pod którą podpisało się 2 tysiące osób. Zaapelowali oni o do armatora o zwiększenie liczby rejsów na trasie Odden-Ebeltoft, twierdząc, że obecna częstotliwość kursów nie zaspokaja wszystkich potrzeb.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-28

1 EUR - 4,3116 1 USD - 3,9922
1 CHF - 4,5292 1 GBP - 5,0404

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin