WARSZAWA: 12:05 | LONDYN 10:05 | NEW YORK 05:05 | TOKIO 19:05

Kolizja na Morzu Północnym z udziałem polskiego statku

Dodano: 24 paź 2023, 17:18

Należący do Polskiej Żeglugi Morskiej masowiec „Polesie” zderzył się na Morzu Północnym w brytyjskim frachtowcem „Verity”. W wyniku zderzenia brytyjski statek zatonął z siedmioma osobami na pokładzie. Załoga polskiego statku jest bezpieczna, nikomu nic się nie stało.
Jak informuje Krzysztof Gogol z Polskiej Żeglugi Morskiej przyczyny zderzenia nie są znane być może zawiodły urządzenia na jednym ze statków, ale nie można wykluczyć również błędu ludzkiego. Do wypadku doszło we wtorek około godz. 5 rano, kilkanaście mil morskich na południowy zachód od Helgolandu.
W akcji ratowniczej uczestniczy „Polesie”, statki niemieckiej służby ratowniczej oraz śmigłowiec marynarki wojennej.
Jednego z członków załogi podjął na pokład polski statek. Odnaleziono także zwłoki drugiego z członków załogi „Varity”. Trwają poszukiwania pozostałych członków załogi brytyjskiego statku. „Polesie” płynęło z ładunkiem z Hamburga do hiszpańskiego portu La Coruna. Brytyjski statek był w rejsie z Bremy do Immingham.
„Polesie” to masowiec o nośności 38 tys. ton i długości 190 metrów. „Verity” to niewielka jednostka o nośności 3 tys. ton i długości 91 metrów.

Polesie

Verity

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin