WARSZAWA: 02:56 | LONDYN 00:56 | NEW YORK 19:56 | TOKIO 09:56

Koń w galopie, kobieta w tańcu i jacht pod pełnymi żaglami….

Dodano: 02 sty 2020, 6:41

I właśnie o jachtach, a właściwie super jachtach będzie ten wpis. Trochę luksusu na dobry początek 2020 roku.

Flying Fox (Latający lis)
Największy jacht wybudowany w roku 2019 roku. (mierzący 136 metrów). Jednostka uznawana jest za najnowocześniejszą w swojej klasie. Na pokładzie znajduje się kompleks spa o powierzchni 400 metrów kwadratowych, z wszelkimi możliwymi udogodnieniami – w tym pierwsza kriosauna zainstalowana na jachcie. Oprócz dwóch lądowisk dla helikopterów znajduje się tu także basen z jadalnią na świeżym powietrzu. Można także spędzać czas pod pokładem, gdzie zbudowano kino z ruchomymi siedzeniami D-Box, które poruszają się, aby lepiej śledzić akcję na ekranie.

Tis
To elegancja porównywana przez specjalistów do Wersalu. Długość jednostki wynosi 111 metrów. Luksus oczywiście w standardzie. Dość powiedzieć, że mahoniowe poręcze schodów zdobione są 24-karatowym złotem. Są dwa lądowiska dla helikopterów. Jacht może pokonać dystans 7000 mil morskich bez zawijania do portu. Prędkość eksploatacyjna jednostki wynosi 12 węzłów.

Lady S.
Nie jest jasne, co oznacza „S” w nazwie Lady S, ale „Spektakularne” może być odpowiedzią na to pytanie.
Na jednostce znajduje się pierwsze kino IMAX zainstalowane na jachcie. Jest także duży teren rekreacyjny i zewnętrzny basen. Koszt czarteru: 1,5 mln euro tygodniowo.

Black Pearl (Czarna Perła)
Ten trzymasztowy jacht olśnił wybrzeża St. Tropez. Długość jednostki to 106,7 metra nie jest największy, ale z pewnością należy do grupy największych tego typu jednostek na świecie. W ciągu siedmiu minut żagle podnoszą się do masztu za naciśnięciem jednego przycisku. Jest także hybrydowy układ napędowy, który wykorzystuje odzysk ciepła odpadowego.

Luksusowy początek roku? Dlaczego nie!

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin