WARSZAWA: 12:34 | LONDYN 10:34 | NEW YORK 05:34 | TOKIO 19:34

Łukasz Greinke na liście nazwisk z największym wpływem na gospodarkę w 2020 roku

Dodano: 05 paź 2020, 5:54

Trzy redakcje gospodarcze: RMF FM, portal money.pl i 300Gospodarka stworzyły ranking osób mających największy wpływ na polską gospodarkę w 2020 r. Na liście znalazło się 200 nazwisk. Wśród osób, które zdaniem organizatorów, kreują rzeczywistość gospodarczą naszego kraju znalazł się Łukasz Greinke, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk S.A.
Ranking został zaprezentowany 24 września, podczas kongresu Impact’20. Na liście znalazło się 200 nazwisk osób, które realnie wpływają na naszą gospodarkę. Pierwsze miejsca należą do polityków i wysoko postawionych urzędników państwowych, których decyzje w okresie pandemii miały i nadal mają kluczowe znaczenie dla funkcjonowania krajowej gospodarki. Te osoby to między innymi Adam Niedzielski, minister zdrowia, Jarosław Pinkas, główny inspektor sanitarny czy Łukasz Szumowski, były szef resoru zdrowia. Decyzje tej trójki dotyczące m.in. wprowadzenia lockdownu w pierwszych miesiącach pandemii, przesądziły o losie polskiej gospodarki w kolejnych miesiącach. Na podium uplasowali się także premier Mateusz Morawiecki, oraz Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości. Na dalszych miejscach są szefowie poszczególnych resortów, prezesi największych spółek Skarbu Państwa, banków, biznesmeni, naukowcy, szefowie instytucji państwowych. W rankingu znaleźli się także przedstawiciele podmiotów związanych z transportem, logistyką czy infrastrukturą, w tym właśnie Łukasz Greinke, prezes Portu Gdańsk, Krzysztof Mamiński, szef Polskich Kolei Państwowych, Ireneusz Merchel, prezes PKP Polskich Linii Kolejowych, Rafał Milczarski, zarządzający Polskimi Liniami Lotniczymi „LOT”.
Pierwsza setka została uporządkowana według wagi wpływu. Krótkie uzasadnienie kapituły rankingu dotyczy tylko pierwszych 30 pozycji na liście.
Port Gdańsk, pomimo pandemii, pozostaje portem w pełni operacyjnym, co oznacza, że nieprzerwanie, zapewnia przepływ towarów do kraju. – Przez cały ten okres, jakże trudny dla całej gospodarki, nie mieliśmy ani jednego dnia przestoju. Jesteśmy portem uniwersalnym. Przez osiem miesięcy bieżącego roku terminale w porcie przeładowały ponad 31,6 mln t towarów. Obecnie na terenie Portu realizowanych jest kilkadziesiąt inwestycji, co pokazuje, że nie zwalniamy tempa i będziemy dalej się rozwijać – komentuje prezes Łukasz Greinke.

Źródło: Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin