WARSZAWA: 22:07 | LONDYN 20:07 | NEW YORK 15:07 | TOKIO 05:07

Makabryczne odkrycie pasażerów promu Læsø Færgen

Dodano: 20 lip 2016, 9:19

Dla pasażerów oraz załogi promu Læsø Færgen niedzielny rejs pozostanie niezapomniany. W czasie przeprawy osoby obecne na statku dostrzegły na powierzchni wody zwłoki mężczyzny. O sprawie natychmiast poinformowane zostały odpowiednie służby.
Odziane ciało, należące do mężczyzny w średnim wieku, zauważono podczas wieczornego rejsu. Jak twierdzą świadkowie, przepływało obok promu. Według pojawiających się informacji, wiele wskazywało na to, że znajdowało się w morzu od jakiegoś czasu.
O sprawie natychmiast poinformowani zostali przedstawiciele Stacji Ratowniczej Sæby. Służby przetransportowały ciało do Frederikshavn, skąd następnie zostało przekazane do dalszych badań w instytucie kryminalistyki w Aarhus.
Na razie nic nie wiadomo na temat personaliów mężczyzny. Nie znaleziono bowiem żadnych dokumentów ani przedmiotów, które mogłyby pomóc w jego identyfikacji. W tym celu prawdopodobnie przeprowadzone zostaną testy DNA. Policja podejrzewa, że ciało może należeć do 53-letniego mieszkańca półwyspu Vendsyssel. Wciąż nic nie można powiedzieć o możliwych okolicznościach, w jakich mężczyzna znalazł się w wodzie. O przyczynie jego śmierci będzie można orzec po przeprowadzeniu sekcji zwłok oraz śledztwa. Policja nie wyklucza, że mężczyzna mógł stać się ofiarą przestępstwa.
3102e507c3049db2daf135e36367dea6_M

PromySkat