WARSZAWA: 05:10 | LONDYN 03:10 | NEW YORK 22:10 | TOKIO 12:10

Meyer Turku rozpoczął budowę wycieczkowca „Icon of the Seas”

Dodano: 20 cze 2021, 22:56

14 czerwca br. stocznia Meyer Turku rozpoczęła budowę wycieczkowca „Icon of the Seas” dla Royal Caribbean International. Pamiętając o panującej pandemii, rozpoczęcie produkcji świętowano w sposób bezpieczny w stoczniowej hali obróbki blach. Obecni byli dyrektor generalny Meyer Turku Tim Meyer, prezes zarządu Meyer Turku, Bernard Meyer, prezes i dyrektor generalny Royal Caribbean Group, Richard Fain. Dyrektor generalny i prezes Royal Caribbean International, Michael Bayley, uczestniczył w tym wydarzeniu zdalnie.

-Zobowiązaliśmy się, aby czysta energia na morzu stała się rzeczywistością – a wkrótce normą. Cieszymy się, że trwają prace na statku, który będzie naprawdę niepodobny do żadnego innego – powiedział prezes Royal Caribbean International Michael Bayley.
-Chętnie przyjęliśmy to wyzwanie. Teraz, gdy rozpoczęła się produkcja statków w naszych halach, zaczynamy widzieć, jak efekty naszego projektu przybierają fizyczną formę. To zawsze uroczysty moment dla nas, stoczniowców mówił dyrektor generalny Meyer Turku, Tim Meyer.
Po ukończeniu budowy w 2023 roku „Icon of the Seas” będzie zaawansowanym statkiem wycieczkowym zbudowanym ze szczególnym naciskiem na technologie środowiskowe.
Rozpoczęcie budowy wycieczkowca jest dobrym sygnałem zarówno dla branży stoczniowej jak i firm armatorskich eksploatujących jednostki pasażerskie i wycieczkowe. Obie branże z powodu pandemii znalazły się w bardzo trudnej sytuacji. Wiele stoczni i operatorów statków znalazło się na skraju bankructwa. Rozpoczęcie nowych budów w stoczniach, stanowi widoczny sygnał, że branża wycieczkowców i stocznie powoli mogą rozpocząć odrabianie strat poniesionych w czasie pandemii. Nie będzie to łatwy proces, ale pierwsze oznaki ożywienia na rynku już zaczynają być widoczne.

Fot. Meyer Turku

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-11-28

1 EUR - 4,3542 1 USD - 3,9750
1 CHF - 4,5175 1 GBP - 5,0198

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin