WARSZAWA: 09:13 | LONDYN 07:13 | NEW YORK 02:13 | TOKIO 16:13

Meyer Werft będzie jedynym właścicielem stoczni w Turku

Dodano: 20 kw. 2015, 9:58

W roku 2014 niemiecka grupa Meyer Werft i fiński fundusz Finnish Industry Investment Ltd., kupiły od STX Europe 100% akcji stoczni w Turku. Właścicielem większościowego pakietu (70%) akcji stał się Meyer Werft, 30% stało się własnością fińskiego funduszu inwestycyjnego. Teraz Meyer Werft zdecydował się odkupić od Finów 30% akcji i w ten sposób stać się jedynym właścicielem stoczni w Turku.
– W chwili zakupu akcji fińskiego producenta statków, Meyer Werft posiadał stocznie tylko w Niemczech. Zakup udziałów w stoczni w Finlandii był dla nas niezwykle ważnym, strategicznym posunięciem. Obecna deklaracja zakupu kolejnych akcji stoczni podyktowana jest przekonaniem, że udało nam się w Turku stworzyć dobry stoczniowy biznes- mówi Jan Meyer prezes stoczni w Turku.
Zadowolenia z transakcji nie kryją również przedstawiciele Finlandii.
– Z przyjemnością patrzymy jak stocznia w Turku dynamicznie się rozwija, także dzięki naszemu zaangażowaniu. Cieszymy się, że Meyer Werft chce nadal inwestować w stocznie w Turku będzie to z pewnością z korzyścią nie tylko dla stoczni, ale dla całego fińskiego sektora gospodarki morskiej- powiedział Jan Vapaavuori, minister gospodarki Finlandii.
Zmiana struktury własnościowej stoczni nastąpi w ciągu najbliższych tygodni.
infomare