WARSZAWA: 19:46 | LONDYN 17:46 | NEW YORK 12:46 | TOKIO 02:46

Międzynarodowe seminarium: Rola informacji w zarządzaniu flotą

Dodano: 08 mar 2016, 10:18

FMS365214 marca o godzinie 10:30 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni firma Silk Road System wspólnie z innymi partnerami zaprasza armatorów, stocznie oraz biura projektowe na seminarium poświęcone prezentacji FMS 365 oraz innych produktów mających wpływ na jakość informacji w firmie. Organizatorem seminarium jest wyłączny agent FMS 365 na Europę firma TRYGGMAR Ltd. Wszelkie szczegóły dostępne są pod adresem: http://silkroad-systems.com/fms_pevent.html oraz pod numerem telefonu 600 806 366 lub adresem mailowym: mail@tryggmar.com.

 

Rola informacji w zarządzaniu flotą

Fundamentem wszystkich systemów ekonomicznych jest posiadanie informacji odpowiednich i wystarczających do podejmowania mniej lub bardziej strategicznych decyzji oraz zarządzanie nimi. Informacja powinna być zaliczana do jednego z podstawowych zasobów firmy. Pozwala na realizację takich funkcji zarządzania jak: planowanie, organizowanie, przewodzenie i kontrolowanie. Efektywne zarządzanie jest możliwe tylko wtedy, kiedy posiadamy informacje o organizacji i jej otoczeniu. Dlatego też informacja dla zarządzania ma bezpośredni i pośredni wpływ na proces decyzyjny. Przedsiębiorstwa żeglugowe często pomijają w rachunkach swoich kosztów element strat związanych z brakiem informacji albo posiadania informacji niepełnych lub nierzetelnych.

 

Nośniki informacji

Zarządzanie flotą polega na wymianie informacji między statkami a biurem, podwykonawcami lub innymi zainteresowanymi stronami. Obecnie na rynku światowym dostępna jest szeroka oferta systemów informatycznych wspomagających te procesy. Armatorzy decydują o wyborze oprogramowania odpowiednio wspierającego wizję rozwoju firmy. Często spotykanym rozwiązaniem jest wybór oprogramowań dedykowanych każdemu z obszarów działalności z osobna. Utrzymanie wielu systemów informatycznych równocześnie, stwarza konieczność poszukiwania skomplikowanych rozwiązań interfejsowych, zatrudniania dodatkowych osób oraz zwiększa ryzyko utraty przepływu informacji.

 

Alternatywa

Rozwiązaniem alternatywnym jest jeden właściwy system zarządzania flotą. System, posiadający wszystkie kluczowe moduły, zintegrowane odpowiednio z obszarami działalności firmy.

 

Silk Road System

silkroadsysFirma Silk Road System, której siedziba główna mieści się w Dubaju, wypuściła niedawno na rynek zdefiniowany na nowo system zarządzania flotą o nazwie FMS 365. Firma, poprzez swoje wieloletnie doświadczenie w branży IT, nabyła szeroką wiedzę na temat systemów informatycznych powiązanych z branżą morską.

 

FMS 365

Moduły zawarte w FMS 365 zostały zaprojektowane z myślą głównie o firmach żeglugowych i stoczniach. Interfejs użytkownika jest bardzo intuicyjny, co nie stwarza potrzeby przeprowadzania wielogodzinnych szkoleń lub tworzenia dodatkowych instrukcji. Zmodernizowany panel administracyjny pozwala dostosować większość funkcji modułowych tak, aby odpowiadały one rzeczywistym procesom jakie zachodzą w danej firmie. Każdy z użytkowników posiada możliwość personalizacji swojego profilu w programie. Firma SRS świadczy szeroką gamę usług podczas instalacji oprogramowania i transferu danych z poprzednich systemów. Zastosowanie optymalizacji przesyłu danych umożliwia replikację danych przy różnych opcjach czasowych oraz działanie systemu w trybie offline. Rozwiązanie to pozwala armatorom kontrolować koszty związane z transferem danych i utrzymanie funkcjonowania systemu bez konieczności posiadania stałej łączności. FMS 365 jest systemem stworzonym dla użytkowników i przez nich udoskonalany. Producent zakłada, że ścisła współpraca z klientami pozwoli na wypuszczanie nowych, ulepszonych wersji oprogramowania do 4 razy w roku. Głównym założeniem firmy Silk Road System jest danie klientom tego, czego oczekują, czyli pełnej efektywności przy możliwie najniższym koszcie i właśnie to zapewnia im FMS 365.

 

Dostępne moduły

Obecnie dostępne są następujące moduły systemu FMS 365:

 • Osprzęt statkowy,
 • Organizacja pracy,
 • Zarządzanie częściami zamiennymi,
 • Zarządzanie procesem zakupów i zleceń,
 • Dział jakości i bezpieczeństwa,
 • Zarządzanie dokumentacją,
 • Raportowanie,
 • Zarządzanie zasobami materiałowymi,
 • Zarządzanie kadrą morską i lądową,
 • Zaawansowany panel administracyjny,
 • System replikacji danych

 

Dlaczego wartow ybrać FMS 365?

Opłata za użytkowanie FMS 365 zawiera stały roczny abonament, którego wartość jest naliczana od ilości wykupionych użytkowników. Wszystkie dostępne obecnie moduły oprogramowania, jak i te, które zostaną wprowadzone w przyszłości są dostępne w ramach abonamentu i ich użycie nie tworzy dodatkowych kosztów. FMS 365 jest jedynym rozwiązaniem PMS/CMMS o prostym i przejrzystym systemie cenowym.

FMS 365 jest kompletnym nośnikiem informacji, posiadającym dane o kluczowych wskaźnikach efektywności w zarządzaniu flotą statków, bez względu na ich wielkość lub ilość.

 

trygg

tryggmar_silk