WARSZAWA: 23:16 | LONDYN 21:16 | NEW YORK 16:16 | TOKIO 06:16

Miliony dla DFDS

Dodano: 15 lip 2015, 20:06

DFDS pochwaliło się kwotą dotacji, jaką Komisja Europejska postanowiła przydzielić na projekty realizowane przez armatora. Będzie to 9 milionów euro, czyli ok. 67 milionów koron duńskich.
Już wcześniej na łamach PromySkat informowaliśmy, że DFDS jest jednym z europejskich przewoźników, którzy mogą liczyć na dofinansowanie ze środków europejskich. Unijne wsparcie ma wynieść od 30 do 50 procent całkowitego kosztu realizowanych projektów. Duński armator może liczyć na dotacje o łącznej wartości 9 milionów euro.
Już dziś wiadomo, że pieniądze te zostaną przeznaczone na projekty, które ukierunkowane będą na uczynienie floty przewoźnika jeszcze bardziej ekologiczną, a także na udoskonalanie infrastruktury. Unia Europejska dołoży się do kierowanych przez operatora inwestycji w terminale, systemy IT, czy wyposażenie statków. Wiele z tych projektów będzie zarządzanych przez DFDS, a niektóre będą realizowane we współpracy z zewnętrznymi partnerami.
„Jesteśmy oczywiście bardzo zadowoleni z tego, że nasze projekty zostały uznane za kwalifikujące się do unijnego finansowania” – powiedział Poul Woodall z DFDS.
Duński armator otrzyma dotację w ramach inwestycji w dziedzinie transportu. Środki zostaną przyznane w ramach największego w historii Unii Europejskiej planu inwestycyjnego w tej właśnie sferze. W ramach projektu „Łącząc Europę” podzielona zostanie kwota 13,1 miliarda euro.
9139b86f02108abdcc0129521eca5e85_M
Źródło: PromySkat