WARSZAWA: 06:57 | LONDYN 04:57 | NEW YORK 23:57 | TOKIO 13:57

Minister Gróbarczyk na posiedzeniu VII Konwentu Morskiego w Gdańsku

Dodano: 13 Lut 2019, 21:55

W sobotę 9 lutego 2019 roku na Politechnice Gdańskiej odbyło się siódme posiedzenie Konwentu Morskiego. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele branży morskiej, którzy rozmawiali o rozwoju przemysłu stoczniowego w Polsce.
Wśród gości, oprócz ministra Marka Gróbarczyka, obecni byli także Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski, Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich oraz Przewodnicząca Sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Dorota Arciszewska-Mielewczyk.
Z tej okazji list do zebranych skierował Prezydent RP Andrzej Duda. Odczytał go Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski.
Minister Gróbarczyk w swoim przemówieniu podkreślił znaczenie posiedzeń Konwentu, podkreślając, że jego nadrzędnym zadaniem jest wyznaczanie horyzontalnych kierunków funkcjonowania nie tylko ministerstwa ale całej branży.
– Przemysł stoczniowy ma szczególne znaczenie dla rządu, dlatego został wpisany jako jeden z filarów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju pana premiera Morawieckiego – mówił minister.
Ze względu na to, że tematem wiodącym był rozwój przemysłu stoczniowego w Polsce Prezes Remontowa Holding SA Piotr Soyka wygłosił referat pt. „Perspektywy Rozwoju Przemysłu Stoczniowego na przykładzie Remontowa Holding SA”. Zaprezentowana została też działalność Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia.
Konwent Morski jest zespołem doradczym powołanym przez Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w 2016 roku. Jego Przewodniczącym jest kpt ż. w. Zbigniew Sulatycki.


MBMiŻŚ

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-02-24

1 EUR - 4,5176 1 USD - 3,7145
1 CHF - 4,0959 1 GBP - 5,2607

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin