WARSZAWA: 06:21 | LONDYN 04:21 | NEW YORK 23:21 | TOKIO 13:21

Minister Marek Gróbarczyk spotkał się z Ambasadorem Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Dodano: 09 Sie 2018, 20:17

8 sierpnia minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk spotkał się z Ambasadorem Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Polsce Yousifem Eisą Al-Sabrim.
Spotkanie dotyczyło wymiany wzajemnych doświadczeń, przede wszystkim w obszarze modernizacji portów. Ambasador wyraził także zainteresowanie zainicjowaniem współpracy Portu Gdańsk z portem w Dubaju.
Minister Gróbarczyk podziękował także Ambasadorowi za obecność emirackiego Ministra ds. Rozwoju Infrastruktury Abdullaha Belhaifa Alnuaimiego na Światowych Dniach Morza, które odbyły się w czerwcu w Szczecinie.
Ambasador wyraził nadzieję na to, że Światowa Wystawa EXPO organizowana w 2020 r. w Dubaju będzie znakomitą okazją do przybliżenia Polski mieszkańcom Zatoki Perskiej.
Obaj rozmówcy wyrazili zadowolenie z faktu zakończenia negocjacji „Umowy o transporcie morskim pomiędzy RP i ZEA”. Umożliwi ona nadanie zupełnie nowego wymiaru relacjom polsko-emirackim, jednocześnie usuwając wiele barier z którymi na co dzień borykali się marynarze i armatorzy z obu krajów. Umowa zostanie podpisana w trakcie Polsko-Emirackiego Forum Biznesowego, które odbędzie się w Warszawie 8 listopada 2018 roku.

Biuro Prasowe MGMiŻŚ

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-03-01

1 EUR - 4,5231 1 USD - 3,7572
1 CHF - 4,1211 1 GBP - 5,2396

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin