WARSZAWA: 10:05 | LONDYN 08:05 | NEW YORK 03:05 | TOKIO 17:05

Minister Maria Wasiak w Szczecinie

Dodano: 15 maj 2015, 16:47

Minister infrastruktury Maria Wasiak przyjechała do Szczecina na spotkanie branży morskiej. Pani minister spotkała się z dziennikarzami na briefingu prasowym na Wałach Chrobrego. W spotkaniu uczestniczyli także wojewoda Marek Tałasiewicz, marszałek województwa Olgierd Geblewicz i prezydent Szczecina, Piotr Krzystek.
Minister Wasiak w rozmowie z dziennikarzami wspomniała o intensyfikacji współpracy z Czechami między innymi w kontekście roli korytarza transportowego Bałtyk-Adriatyk.
– W najbliższych kilku latach mamy szansę na efektywne połączenie transportu kolejowego, drogowego i wykorzystanie potencjału portów w Szczecinie i Świnoujściu, aby jak najpełniej wykorzystać możliwości wynikające z położenia Szczecina w odniesieniu do rynku lokalnego, ale przede wszystkim w znaczeniu ponadregionalnym – powiedziała Maria Wasiak.
Minister podkreślała, że jednym z kluczowych zadań jest pogłębienie toru podejściowego do portu w Szczecinie do 12,5 metra, ale w tym przypadku, podobnie jak przy realizacji innych, dużych projektów infrastrukturalnych, konieczna jest dobra współpraca administracji rządowej z władzami lokalnymi.
– Często problemy z realizacją projektów infrastrukturalnych nie wynikają z braku środków finansowych, ale z braku dobrej komunikacji administracji rządowej z samorządami i nad tym musimy pracować- powiedziała pani minister.
DSC06877
DSC06883
DSC06890
DSC06893