WARSZAWA: 04:04 | LONDYN 02:04 | NEW YORK 21:04 | TOKIO 11:04

Molslinjen gotowy do przejęcia obsługi połączeń na Bornholm

Dodano: 20 sie 2018, 23:08

Już dni dzielą nas od początku nowego rozdziału w historii firmy Molslinjen. Już 1 września firma rozpocznie obsługę połączeń na Bornholm. Armator starannie przygotowuje się na ten moment.
Choć nadchodząca zmiana jest duża – wszak Molslinjen zastąpi w obsłudze połączeń na Bornholm firmę Færgen, która zajmowała się tym przez 150 lat – to dla części pasażerów będzie ona niemal niezauważalna. Co ciekawe, na niektórych liniach będą mogli oni spotkać także te same jednostki, które do tej pory pływały pod należącą do Færgen marką BornholmerFærgen. Nowy gracz przejął bowiem także promy od armatora, który pływał na Bornholm do tej pory. Molslinjen „przerzuci” do obsługi wyspy także część jednostek, które pływały dla niego dotychczas na innych trasach.
W Rønne pojawił się już prom Express 1. Ta szybka jednostka obsługiwała do niedawna dla Molslinjen połączenie Odden-Aarhus. Teraz będzie służyła na trasie Rønne-Ystad. Katamaran może przyjąć na pokład 1200 pasażerów, 417 pojazdów osobowych; rozwija prędkość 40 węzłów (74 km na godzinę). Przeprawa na trasie pomiędzy wyspą a szwedzkim portem będzie zajmowała ok. 80 minut.
Do obsługi połączeń na Bornholm będzie służył też prom Max Mols. On będzie pełnił jednak przede wszystkim rolę promu zastępczego. Będzie można go spotkać także na trasie Rønne-Ystad. Służyć będzie pod pod nową nazwą – Max.
Hammershus jest tymczasem nowym nabytkiem firmy Molslinjen. Został on zaprojektowany specjalnie z myślą o nowych trasach w ofercie Molslinjen: Rønne-Køge oraz Rønne-Sassnitz. Zbudowany w zakładach Rauma Marine Construction ro-pax ma 158 metrów długości i będzie mógł zabrać na swój pokład 720 pasażerów. Będzie też dysponował powierzchnią ładunkową pozwalającą na przewóz ładunków frachtowych (linia ładunkowa o długości 1500 metrów).
Molslinjen będzie też pływał na Bornholm promem Povl Anker, który do tej pory eksploatowany był przez Færgen. Został on pozyskany przez Molslinjen w 2016 r. Przez ostatnie dwa lata nowy właściciel czarterował go firmie Færgen. Povl Anker został zbudowany w 1978 r. To jednostka, która ma 121 metrów długości, a na pokład może zabrać 1500 pasażerów oraz ok. 260 pojazdów osobowych.
Promy pływające na Bornholm będą kursowały pod marką Bornholmslinjen.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin