WARSZAWA: 07:38 | LONDYN 05:38 | NEW YORK 00:38 | TOKIO 14:38

Molslinjen zamierza ustanowić rekord swoim nowym promem

Dodano: 08 Maj 2019, 9:30

Firma Molslinjen planuje ustanowić rekord z pomocą swojego nowego promu Express 4. Armator liczy, że uda mu się jednorazowo przewieźć rekordową liczbę pojazdów osobowych na trasie Aarhus-Odden.
Przewoźnik wystosował apel do wszystkich chętnych, którzy chcą wziąć udział w biciu rekordu. Duński operator chce w trakcie rejsu na trasie Aarhus-Odden przewieźć imponującą liczbę ponad 400 pojazdów osobowych. Obecny rekord dla tej linii statków należy do jednostki Express 2 i został ustanowiony w maju 2015 r. Szybki katamaran pomieścił wtedy w czasie rejsu odbywającego się na tej trasie 363 pojazdy osobowe.
Molslinjen zamierza w tym roku pójść o krok dalej i chce, aby nowoczesny Express 4 popłynął na linii pomiędzy Aarhus a Odden z ponad 400 pojazdami na pokładzie. Firma starannie przygotowuje się do wyśrubowania dotychczasowego wyniku. Ale zaznacza, że stanie się to możliwe tylko wtedy, gdy do akcji włączy się odpowiednia liczba chętnych. Próba bicia rekordu odbędzie się 10 maja.
„Będziemy potrzebowali dużo czasu na załadunek. Oznacza to, że z gośćmi, którzy wezmą udział w tej rekordowej próbie, musimy spotkać się odpowiednio wcześniej w dniu odejścia” – powiedział Jesper Skovgaard z Molslinjen.
Odejście promu musi poprzedzić ostrożny i bardzo staranny załadunek. Władze firmy zaznaczyły równocześnie, że wszystko odbywać się będzie z dochowaniem najbardziej restrykcyjnych zasad bezpieczeństwa. W tej kwestii armator nie uznaje żadnych kompromisów. Ponadto, zgodnie ze specyfikacją katamaranu, może on przyjąć bezpiecznie na pokład do 425 pojazdów osobowych.
Express 4 dołączył do floty Molslinjen w tym roku. 109-metrowa jednostka została zbudowana w zakładach Austal w Australii. Na swój pokład może przyjąć 1006 pasażerów. Jego jednostki napędowe pozwalają na podróżowanie z prędkością 40 węzłów (74 kilometry na godzinę). Promy serii Express, które należą do floty Molslinjen, należą do największych tego typu jednostek na świecie.

PromySKAT

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-03-02

1 EUR - 4,5345 1 USD - 3,7765
1 CHF - 4,1120 1 GBP - 5,2367

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin